آخرین آمار کرونا – ۴۷۵ فوتی جدید کرونا در۲۴ ساعت گذشته

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۲

آخرین آمار مربوط به بیماران و بهبودیافتگان کرونا

طبق آخرین آمار منتشر شده در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰۵۳ مورد جدید کووید-۱۹ شناسایی شده و  ۴۷۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند. سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اعلام آخرین آمار مربوط به بیماران و بهبودیافتگان کرونا در کشور گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷۵ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند و و مجموع جان باختگان این بیماری به ۴۴ هزار و ۸۰۲ نفر رسید.  خوشبختانه تا کنون ۶۰۳ هزار و ۴۴۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

دکتر سیماسادات لاری اظهار کرد: از دیروز تا امروز ۲ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۶۰ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۵۴ هزار و ۳۶۱ نفر رسید. به گفته لاری، ۵۷۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. لاری گفت: تا کنون پنج میلیون و ۷۸۸ هزار و ۱۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

شرایط قرمز کرونا در سایر استان‌ها

لاری در مورد شرایط قرمز کرونا در سایر استان های کشور گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

آخرین آمار کرونا – ۴۷۵ فوتی جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

لاری ادامه داد: همچنین استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند. لاری تصریح کرد: میانگین بروز موارد هفتگی مثبت بستری در هفته گذشته، ۲۴ نفر به ازای هر صد هزار نفر جمعیت گزارش شده است.

بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در هفته گذشته، به ترتیب در استان‌‌های ایلام، سمنان، یزد و خراسان جنوبی گزارش شده است که میانگین بروز در استان‌‌های یاد شده، با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

همچنین میانگین بروز موارد هفتگی موارد مرگ‌‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در هفته گذشته، ۴۴٫۵ نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت، گزارش شده است.

 

 

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 27 =


اخبار

سینما و هنر

جهان