آزادی یا تمدید توقیف نفتکش گریس_۱

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶

نفتکش گریس_۱ در جبل الطارق

نفتکش گریس_۱ اواسط تیرماه سال جاری در جبل‌الطارق توسط نیروی دریایی بریتانیا توقیف شد. این توقیف با ادعای آنچه نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه عنوان شده بود صورت گرفت که طی دو روز گذشته رفع توقیف این نفتکش و آزادی آن اعلام شد.

نخست وزیر جبل الطارق طی چند روز گذشته خبر آزادی نفتکش گریس_۱ که نیروی دریایی انگلیس  یک ماه پیش توقیفش کرد اعلام کرد.

رأی دادگاه عالی جبل الطارق

بلافاصله بعد از منتشر شدن خبر آزادی نفتکش گریس_۱، برخی منابع نیز این خبر را تکذیب نمودند و اینگونه ابراز نمودند که دادگاە عالی جبل الطارق در مورد آزادی یا تمدید توقیف این کشتی  ھنوز ھیچ گونه تصمیمی اتخاذ نکردە است.

طبق گفتگوی صورت گرفته با  آقای جلیل اسلامی، معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، پس از پیگیری های حقوقی و قانونی که اکثر ناظران شاهد آن بوده‌اند، نفتکش گریس رفع توقیف شده و آزاد گردید.

ارزیابی فنی تجهیزات نفتکش ایرانی

این کشتی نفتکش همچنان تحت لوای جمهوری اسلامی  ایران است و نام آن  نیز به آدریان دریا تغییر یافت و قبل از حرکت از جبل الطارق.با توجه به اینکه ۴۰ روز مورد توقیف قرار داشته مجددا  باید تجهیزات آن مورد ارزیابی قرار گیرد.

علل تاخیر در حرکت این نفتکش بعد از انتشار خبر آزادی آن در واقع ارزیابی فنی قبل از حرکت بوده است . این قضیه  سوءتفاهم در اذهان برخی به وجود آورد که خبر آزادی و رفع توقیف نفتکش ایرانی  از سوی دادگاه جبل الطارق را تکذیب کنند.

آدریان دریا

نفتکش گریس_۱ یا آدریان دریا در حال آماده سازی جهت ترک جبل الطارق است و از تامین سوخت و مواد غذایی برای پرسنل خویش مشکلی ندارد  به زودی بعد از بازبینی فنی و تامین تجهیزات سوخت و مواد غذایی برای رسیدن به سواحل ایران دریانوردی خود را آغاز می‌کند.

                                                                                    اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان