آزاد شدن سیصد مهاجر بازداشت‌شده می‌سی‌سی‌پی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۰

آزاد شدن سیصد مهاجر بازداشت‌شده می‌سی‌سی‌پی

در روز پنجشنبه صدها کارگر مهاجر که در ایالت می‌سی‌سی‌پی در آمریکا دستگیر شده بودند، به دلایل انسان دوستانه  آزاد شدند. یک روز قبل از این رویداد   ۶۸۰ مهاجر بدون مدارک اقامت در یورش ماموران فدرال به کارخانه های تولید مواد غذایی دستگیر شده بودند. که یکی از  بزرگترین عملیات ا در ایالات متحده در ۱۰ سال گذشته بوده است.

مقام های نهاد تحقیقات امنیت میهنِ سازمان اعمال مهاجرت و گمرک ایالات متحده، و نیز دفتر دادستان ایالات متحده در حوزه قضایی جنوب می‌سی‌سی‌پی در یک کنفرانس خبری گفتند که بیش از ۳۰۰ نفر، شامل زنان باردار و نوجوانان، به دلایل انسان دوستانه آزاد شده اند.

آزاد شدن سیصد مهاجر بازداشت‌شده می‌سی‌سی‌پی اخطاریه هایی دریافت کرده اند و باید در آینده در برابر قضات مهاجرت حاضر شوند. بعضی ازین افراد به بازداشتگاه‌هایی در لوییزیانا و می‌سی‌سی‌پی منتقل شدند.

به جرات می توان گفت که تمام ۶۸۰ مهاجر بازداشت شده  جز اتباع کشورهای آمریکای لاتین هستند.

این عملیات با حضورتقریبی ۶۰۰ مامور حدود یک سال در دست بررسی بودو پیگیری بوده وبالاخره با موافقت یک قاضی، حکم بازرسی و جلب صادر شده بود.

سران و مقامات فدرال می گویند مساله اخراج سریع بازداشت شدگان از ایالات متحده مطرح نیست. از بازداشت شدگان سوال  پرسیده شده آیا فرزندی در مدرسه دارند و به آن ها تلفن همراه داده شد تا هماهنگی‌های ضروری را برای کودکان‌شان انجام دهند.

بسیاری از شرکت ها  مهاجران بدون اجازه اقامت را استخدام می کنند؛ زیرا مهاجران  کارهایی را قبول می کنند که بسیاری از شهروندان آن کشور  و کارگران آمریکایی حاضر به انجام آنها نیستند. مدافعان مهاجرت می گویند حضور همچین کارگرانی برای اقتصاد آمریکا ضروری است.و اگر قوانین فدرال را زیر پا بگذارند برخورد خواه د شد . وکلای دولت می گویند افراد باید با پیروی از قانون به ایالات متحده بیایند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان