آزمایش موشکی جدید پیونگ یانگ

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۰۵

آزمایش موشکی جدید پیونگ یانگ

آزمایش موشکی جدید پیونگ یانگ چه پیامدهایی برای منطقه شبه جزیره کره دارد؟ به گزارش خبرگزاری های کره جنوبی و ژاپن کره شمالی در جدیدترین اقدام خود، آزمایش موشکی جدیدی را انجام داده است. این آزمایش موشکی در حالی صورت می گیرد که آمریکا و متحدانش در حال تلاش برای خلع سلاح پیونگ یانگ می باشند.

طبق گزارشات منتشره برد موشک آزمایش شده بین ۷۰ الی ۱۰۰ کیلومتر بوده و از نوع موشک هنوز اطلاعاتی در دسترس نمی باشد. خبرها حاکی از آن است که این آزمایش موفقیت آمیز سبب شادی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی شده است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پیش از این گفته بود در صورتی که امریکا رویکرد خود را در ارتباط با مذاکرات تغییر ندهد، اینده برنامه هسته ای تیره و بسیار خطرناک خواهد بود. پیش از این امریکا خواهان حذف کامل برنامه هسته ای کره شمالی و منهدم ساختن تمامی موشک های ساخته شده و توقف کلیه آزمایش موشکی پیونگ یانگ شده بود.

واکنش آمریکایی ها

در جدیدترین اظهار نظر مقامات امریکایی، با وجود آزمایش جدید کره شمالی آمریکا آماده مذاکره با کره شمالی می باشد. مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایلات متحده در واکنش به این آزمایش موشکی ضمن بیان این مسئله، گفته است که این آزمایش تاکتیکی برای گرفتن امتیاز در حین مذاکرات می باشد.

پیش از این مقامات کره شمالی خواهان تعویض مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایلات متحده با فردی دقیقتر در مذاکرات اتمی هستند و حضور وی در مذاکرات را بی ریط می داند.

با اینحال با توجه به بد عهدی های سران امریکا در مذاکرات خود به خصوص مذاکرات هسته ای ایران موسوم به برجام بعید به نظر میرسد مداکرات با کره شمالی به جایی نرسد.

امریکا یک سال پیش با خروج از برجام توافقی بی نالمللی که بالاترین مقام این کشور یعنی اوباما منعقد کرده بود، نشان داد آمریکا در مذاکرات بسیار بد عهد است.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان