وزیر کشور – تعداد کشته‌های آبان همین روزها اعلام می‌شود

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۱

آمارکشته‌های آبان چه زمانی مشخص می شود؟

وزیر کشور از مشخص تعداد کشته‌های آبان در روزهای آتی خبر داد.رحمانی فضلی، وزیر کشور در  برنامه تلویزیون اعلام کرد: «تعداد کشته‌های آبان همین روزها اعلام می‌شود. دلیل تأخیر در اعلام آمار این بود که دلایل، مکان و ساعت مرگ هر فرد دقیقاً بررسی و مشخص شود». از دید وی در حوادث آبان  حدود ۴۰ یا ۴۵ نفر یعنی حدود ۲۰ درصد کشته‌شدگان، افرادی بودند که با سلاح‌هایی کشته شدند که سلاح سازمانی نبود و آنها شهید شدند همه اینها در گزارشات پزشکی قانونی موجود هست

عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به نقش رسانه‌های آمریکایی در حوادث آبان ماه  اظهار کرد:« در این حوادث (آبان‌ماه ۹۸) اینها به دنبال طرح سوریه‌سازی کشور بودند. اینها دنبال این بودند که اوضاع امنیت داخلی ما به هم بریزد، علائم آن این بود که در آبان تمام رسانه‌های آمریکایی، رسانه‌های مخالف ایران، معاندین، سلطنت‌طلبها، داعش و تکفیری‌ها همه یکپارچه در هجمه علیه افکار عمومی هرچه توانستند انجام می دادند، آموزشهای مسلحانه می‌دادند، علامت می‌دادند که کجاها بروید و چه کارهایی انجام دهید.

یکی از مواردی که می‌گویند این است که رحمانی فضلی به عنوان رئیس شورای امنیت اینترنت را در آن شبها قطع کرد؛ بله حتما قطع می‌کنم، چرا قطع نکنم! وقتی از بستر اینترنت آموزش می‌دهند و فرماندهی میدان می‌کنند، هرکه مسئولیت حفظ امنیت مردم را بر عهده دارد، حتما این کار را می کند. چرا که امنیت عمومی مردم مهم است»

آنها می‌خواستند در ایران جنگ داخلی راه بیندازند

وزیر کشور – تعداد کشته‌های آبان همین روزها اعلام می‌شود

وزیر کشور با اشاره به اینکه تمام رسانه‌های آمریکایی، منافقان و سلطنت‌طلبان علیه ایران آموزش نظامی می‌دادند این مورد را مسبب قطعی اینترنت جهت پیشگیری از جنگ داخلی عنوان کرد.

رحمانی فضلی گفت: «اینها چرا ناراحت هستند؟ زیرا می‌خواستند جنگ داخلی راه بیندازند. اینها از چندماه قبل آموزشهای نظامی خود را آغاز کرده بودند، نیروهای مرتبط به خود در داخل را آموزش می‌دادند، افراد جدید را بسیج کرده بودند حتی ورود سلاح قاچاق در مرزها افزایش یافته بود.

همه اینها تحت رصد و کنترل بود اما خودشان در تحلیلها هم گفتند که واقعه بنزین فرصتی برای شعله‌ور شدن این ماجرا بود. من قبلا هم گفتم که بنزین را شب جمعه انجام دادیم تمام شد، این بعد از شب شنبه اتفاق افتاد و به صورت محدود بود در ابتدا، حتی روز شنبه هم مشکلی در خیلی از جاها نداشتیم. پس گره نزنیم مسائل را به هم دیگر. اگر آن موضوع دلیل می شد، بعد بستر وسیعی می‌داشت و باید بسیار عظیم‌تر این حادثه می‌شد. هرچند در این حادثه بیش از ۱۰۰ شهرستان درگیر بودند، اما در هیچ مصوبه‌ای اعم از شورای امنیت، شوراهای تامین استانها نداریم که تیراندازی بشود به طرف افراد.»

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان