آمار عجیب – پذیرش دانشجویان دندانپزشکی در دانشگاه با سهمیه ۷۰ درصدی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۶

 پذیرش دانشجویان دندانپزشکی

پذیرش دانشجویان دندانپزشکی در دانشگاه ها  با سهمیه هفتاد درصدی اخیرا در مجلس مورد بررسی قرار گرفته و در رسانه ها بازتاب خاصی داشته است.  آمار عجیب پذیرش با سهمیه ۷۰ درصد دانشجویان دندانپزشکی در سخنان خالقی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس منتشر گردید.  طبق بیانات این نماینده دانشجویان دندان پزشکی با سهمیه در دانشگاهها مشغول تحصیل شده اند.

بشیر خالقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از قانون سهمیه اعضای هیأت علمی انتقاد کرد. این نماینده مجلس در بیانات خویش افزود این قانون باید از سوی مجلس و دولت مورد بازنگری قرار گیرد. طبق گفته ایشان در سال گذشته هفتاد درصد از دانشجویان دندانپزشکی با سهمینه در دانشگاه ها پذیرفته شده اند که این مسئله حقوق سایر متقاضیان را ضایع میکند. از دیدی خالقی طبق بررسی های صورت گرفته در زمینه پذیرش  برخی فرزندان هیأت علمی دانشگاه ها هستند از این رو باید در راستای مبارزه با طلمی که در حق دانشجویان مستعد و لایق پذیرش صورت گرفته لازم است وزارت علوم و بهداشت اقدامات لازم را انجام دهد.

افزایش ظرفیت موازی با افزایش نابرابری

خالقی با در نظر گرفتن این نکته که افزایش ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی کمکی برای حل این مشکل نخواهد بود افزود با افزایش ظرفیت دانشگاهها و پذیرش دانشجویان مجدد شاهد جذب بیشتر فرزندان اعضای هیئت علمی خواهیم بود و  به این مورد شکاف ها و تبعیض را در جامعه عمق می بخشد و به رفع بحران کمکی نخواهد کرد. خالقی افزود طبق بررسی های انجام شده طی سال گذشته هزار و ششصد نفر از دانشجویان ایرانی در کشور اوکراین  مشغول تحصیل بودند که این افراد ممکن است با دور زدن قانون برای ادامه تحصیل به کشور مراجعت نمایند و مجلس نیز تمام تلاش خود را برای برچیدن بساط دلالان به کار خواهدد برد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان