آمار کرونا در ایران – ۲۱۲ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۶

وضعیت قرمز کرونا ویروس در کشور

آمار کرونا در ایران  هر روز با روند افزایشی مرگ و میر و مبتلایان روبروست. آمار کرونا امروز مورخ  ۶ مرداد ۹۹؛ ۲۱۲ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته و  ۳۸۱۹ بیمار در وضعیت شدید بیماری گزارش شده است. سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم شست وشوی مداوم دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، گفت: «همانند روز‌های گذشته استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند»

دکتر لاری گفت: «از دیروز تا امروز ۶ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۳۶ نفر از آن‌ها بستری شدند». وی گفت: «مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۳ هزار و ۶۰۶ نفر رسید». لاری افزود: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۹۱۲ نفر رسید»

آمار کرونا در ایران – ۲۱۲ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

به گفته لاری، خوشبختانه تا کنون ۲۵۵ هزار و ۱۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند همچنین ۳۸۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت هستند. از منظر سخنگوی وزارت بهداشت تا کنون دو میلیون و ۳۵۳ هزار و ۵۳۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

دفن ۲۳۴ نفر طی دو روز گذشته در تهران

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از دفن ۲۳۴ نفر مبتلا به کرونا طی دو روز گذشته در بهشت زهرا(س) سخن به میان آورد.  وی بر احتمال فعال سازی بیمارستان‌های موقت در پایتخت تاکید کرد.

ناهید خداکرمی ، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران درباره وضعیت کرونا در پایتخت و اقدامات مدیریت شهری جهت مقابله و پیشگیری از این بیماری، اظهار داشت: «تصمیمات کلان بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است و شهرداری نمی‌تواند در این راستا تصمیم‌گیری کند»وی افزود: «ضدعفونی مکان‌های مختلف در سطح شهر از جمله اقداماتی است که شهرداری انجام داده و مدیریت شهری از هیچ اقدامی جهت مقابله با کرونا دریغ نمی‌کند»

خداکرمی اعلام کرد: «روز گذشته ۱۱۶ نفر و روز قبل از آن ۱۱۸ نفر در بهشت‌زهرا (س) تهران به دلیل کرونا دفن شده‌اند که این آمار بسیار زیاد است و تقریباً آمار مشابه هفته اول فروردین بوده است. همچنین همه تخت‌های مراقبت‌های ویژه در پایتخت ظرفیت تکمیل دارد و اگر مردم مواظب خودشان نباشند، دیگر جایی برای بستری نیست». از نظر وی در صورت ادامه افزایش مبتلایان به کرونا بیمارستان‌های موقت را در مکان‌هایی دوباره فعال کنیم که این خبر خوبی نیست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان