ابزار های تبليغات بازرگانی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۱۹

ابزار های تبليغات بازرگانی

با توجه به شرایط رقابتی بازار و رقابت زیاد، همواره سازمان های تولیدی و خدماتی باید برای کسب مزیت رقابتی و افزایش سهم بازار به دنبال راه های جدید و

ابزار های تبليغات بازرگانی باشند. بنابراین توجه علمی به تبلیغات در بازاریابی به عنوان یکی از ارکان بازاریابی بسیار مهم جلوه میکند. امروزه همبستگی تبلیغات و بازاریابی با علومی مانند ادبیات، موسیقی، گرافیک، عکاسی و نقاشی بیانگر این نکته است که براي موفق بودن یک تبلیغ در مورد یک کالا یا خدمات موضوع از حالت خطی خارج می شود و عوامل اثرگذار زیادي در یک تبلیغ موفق نقش بازي می کند.

دردنياي امروز، بازاريابي براي هر نوع حركت هدفمند در بازار ضروري است. و نقش آن  در توليد محصولات و ارائه خدمات  مطلوب به جامعه به وضوح قابل مشاهده است.

مفاهيم ارتباطات، رقابت و مشتري گرايي باهم پيوند خورده است. تبليغات برای  بازاريابي، نقش مهم  در پیشرفت سازمان ها دارد. زیرا باعث شناختن هر چه بیشتر  محصولات و خدمات می شود. به همین دلیل پيام هاي بازرگاني كه براي جلب توجه مشتريان جهت خريد محصولات به كار گرفته شده است يكي از عناصر مهم و کلیدی است. بنابراین انتخاب ابزارهای تبلیغات بازرگانی مناسب برای بهبود شرایط فروش و عوامل تاثیرگذار در آن بسیار مهم است.

 برخی از ابزارهای تبليغات بازرگانی  به شرح زیر است:

۱- آگهی ديواری و توزيعی ۲- آگهی پستی ۳-بروشور و کاتالوگ  ۴-آگهی مطبوعاتی

۵- آگهی راديويی ۶-آگهی های تلويزيونی ۷-آگهی در سينما ۸-پوستر

۹- تبليغات جاده ای  ۱۰-مکان های عمومی ۱۱- وسايل نقليه عمومی ۱۲-موسسه ها و تاسيسات عام المنفعه

۱۳-جشن ها و مناسبت ها ۱۴-نمايشگاه ۱۵-استفاده از افراد متشخص برای تبليغ ۱۶-هدايا و جوايز ۱۷- آگهی در سايت های اينترنتی

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان