ابوبکر البغدادی – عملیات یگان‌های آمریکایی علیه سرکرده گروه تروریستی داعش

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۰۶

مرگ ابوبکر البغدادی در رسانه های مختلف

مرگ ابوبکر البغدادی دیروز برای چندمین بار  روز گذشته از سوی رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی منتشر گردیده است. طبق گزارش خبرگزاری های مختلف خارجی، رهبر داعش در استان ادلب سوریه واقع در شمال این کشور توسط ارتش ایالات متحده آمریکا هدف قرار گرفته است. عملیات یگان‌های آمریکایی علیه ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش که نیمه‌ شب گذشته صورت گرفته است، این عملیات حدود ۴ ساعت به طول انجامید. چندفروند بالگرد و ۲ پهپاد آمریکایی حدود یک ساعت و نیم موضعی در نزدیکی روستای بریشا را هدف حملات سنگین قرار دادند.

تایید خبر مرگ ابوبکر البغدادی از سوی دونالد ترامپ

دونالد ترامپ، صبح روز گذشته خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش را توسط نظامیان آمریکایی تایید کرد. این خبر در واقع در ابتدا از سوی دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا در رسانه‌ها منتشر گردید. دونالد ترامپ در رسانه های خبری بیان داشتند:  البغدادی با انفجار جلیقه انفجاری در تونلی مسدود خودکشی کرد.ترامپ مرگ سرکرده داعش را دستاورد بزرگی  و بسیار عالی قلمداد کرد. وی در نشست خبری در ادامه خاطر نشان کرد که آزمایش های انجام شده فورا هویت وی را تایید کرد.

تداوم بحران هویت همچنان در پی مرگ رهبر داعش

مرگ ابوبکر البغدادی خبر بسیار مهمی است که در سایر زمینه و مسائل سیاسی در عرصه بین‌المللی تاثیر گذار است اما این خبر چنانچه از ریشه مورد بررسی واقع شود، صورت مسئله را تغییر نمی‌دهد.  سرکرده های گروه های تروریستی نظیر بن لادن، زرقاوی و بغدادی سرنگون شوند باز کسانی هستند که روش آنان را دنبال کنند چرا که سخن از یک ایدئولوژی است که نتیجه بحران هویت در کشورهای عربی  است ، هویتی که نه تنها به خودآگاهی منجر نمی‌شود بلکه به دیدگاه امین معلوف نویسنده عرب لبنانب تبار به ایجاد هویت‌ مرگباز و خشونت طلب منجر خواهد شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان