اتاق های ۳۰۰ میلیونی رو به کعبه

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۳

اتاق های ۳۰۰ میلیونی رو به کعبه

اتاق های ۳۰۰ میلیونی رو به کعبه دارای مزایای بسیاری برای مسافران دارد.هتل های سوپرلوکس مشرف به کعبه برای حجاج ثروتمند کشورهای مختلف جهان شبی ۲۵ هزار دلار نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.

در گزارشی به نقل از بیزینس تایمز، هتل های لوکسی که پنجره های مشرف به مقدس ترین مکان مسلمانان مشرف است، دارای پکیج های لوکس زیارتی است. که مشتریان ثروتمند به دلیل جذابیتی که دارد، در این اتاق ها ۲۵ هزار دلار پرداخت میکنند.

این هتل ها با سنگ های مرمر و لوستر های درخشان و چوب کاری های زیبا مزین شده است و میزبان زائرین خانه خدا هستند.

وجود ۳ نمازخانه در طبقات بالایی این هتل ها که نمایی کامل از خانه خدا را دارد  و آرزوی هر میهمانی است که به طور شبانه روزی دید کامل از کعبه را داشته باشد ، از مهمترین ویژگی های این هتل ها می باشد .

امروزه  اقامتگاه های لوکس در مکه و آسمان خراش های اطراف مسجدالحرام بسیار زیاد شده است.

علاوه بر این هتل های لوکس ، تمامی اقامتگاه های مکه برای حج سال دیگر رزرو شده است. متوسط هزینه برای اقامت ۱ شب در هتل ها ۱ هزار دلار است.

گران ترین هتل در مکه  توسط  سازنده گروه سعودی بن لادن که با خانواده رهبر تروریستی القاعده خویشاوند است. در برج های سلطنتی ساعت مکه در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد.

نظرات تاریخ شناسان در زمینه هتل های لوکس کعبه

تاریخ شناسان بیان کرده اند که  ۹۵ درصد ساختمان های تاریخی مکه برای ساخت هتل هاو سازه های مدرن تخریب شده است. و مکه به یک پدیده گردشگری مذهبی تبدیل شده است.

عربستان تا چندی پیش از ورود خارجی ها جلوگیری می کرد اما اکنون گردشگری را در برنامه توسعه ۲۰۳۰ خود قرار داده است.  همینطور قصد دارد  پارک گردشگری در ریاض احداث کند. این برنامه در جهت کاهش وابستگی خود به نفت است.

مراسم حج  و عمره سالانه میلیاردها دلار برای عربستان درآمد دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 27 =


اخبار

سینما و هنر

جهان