اتهام ترامپ – ایران مسئول تلفات و صدمات وارده به مراکز آمریکایی در عراق

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۱۱

اتهام ترامپ به ایران در بحران عراق

اتهام ترامپ به ایران و اتهام به ایران در خصوص تحولات عراق این روزها خبرساز شده است. ترامپ امروز درباره اعتراضاتی که مقابل سفارت آمریکا در بغداد انجام شد گفت: «مسئله به خوبی مدیریت شد. جنگاوران بزرگ ما فوراً در آنجا حاضر شدند. این ماجرا به بنغازی دیگر تبدیل نخواهد شد. آن‌ها خیلی سریع آمدند». وی در گفت و گوی تازه خود با خبرنگاران در سفر به فلوریدا  درباره «جنگ با ایران» بیان داشتند: «فکر نمی‌کنم این ایده خوبی برای ایران باشد. ایران باید بیش از هر کس دیگر خواهان صلح باشد. من صلح را دوست دارم. توقع ندارم این اتفاق [جنگ با ایران]بیفتد».

دونالد ترامپ در تازه ترین توییت خود بیان داشتند: «آنها (ایران) بهای سنگینی خواهند پرداخت.این یک هشدار نیست، یک تهدید است. سال نو مبارک»

ایران مسئول خسارت وارده به مراکز آمریکایی

در پی حمله معترضان عراقی به سفارت آمریکا در بغداد، دونالد ترامپ بیان داشتند که مسوولیت هرگونه تلفات احتمالی و صدمات وارده به مراکز آمریکایی به طور کامل بر دوش ایران خواهد بود. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، نیز چند متحد ایران در عراق از جمله ابومهدی مهندس، قیس خزعلی و هادی عامری را به سازماندهی و تحریک آن حمله متهم کرده است.

سفارت آمزیکا در عراق

پاسخ ایران به اتهامات ترامپ

مقامات کشورمان در واکنش اتهامات آمریکایی‌ها رد کرده و درباره هرگونه واکنش «نسنجیده و اشتباه» آمریکا هشدار داده و کاخ سفید را به تجدیدنظر در سیاست های «مخرب» خود در منطقه فراخوانده است.وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با صدور بیانیه ای از اعزام فوری حدود ۷۵۰ نیروی کمکی از لشکر هوابرد ۸۲ آمریکا در یک اقدام «احتیاطی» به منطقه خبر داده است. ترامپ همچنین نوشت که سفارت آمریکا در عراق هم اکنون در امان است. او از رئیس جمهوری و نخست وزیر عراق به خاطر واکنش سریع به درخواست آمریکا برای حفظ امنیت سفارت تشکر کرده است.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان