اجاره بها و تعیین سقف توسط دولت

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۰

خبر خوش برای مستاجران

اجاره بها و تعیین سقف اجاره بها توسط دولت برای مستاجران: معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: به زودی اجاره بها ضابطه مند خواهد شد و وزارت راه و شهرسازی در سال جاری این امر را اجرا خواهد کرد. سید مازیار حسینی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که افزایش اجاره بها، ضابطه مند خواهد شد. وی ادامه داد: کمیته سقف اجاره بهای مسکن در وزارت راه و شهرسازی فعالیت خود را آغاز کرده و در پی حمایت از مستاجران با ابزار مالیاتی می باشد. معاون مسکن و ساختمان و وزیر راه و شهرسازی در این رابطه افزود: ما تلاشمان بر این هست که سقف افزایش اجاره بها را برای سال جاری اعلام کنیم و با مصوبه مجلس و یا دولت آن را اجرایی خواهیم کرد. ساز و کار قانونی نیز در کمیته ای متشکل از نمایندگان بخش خصوصی، دولت و مجلس تعیین خواهد شد.

ادامه اظهارات معاون مسکن و وزیر راه و شهرسازی

وی در تشریح این خبر افزود: بخش اصلی برنامه دولت برای حمایت از دهک های یک تا هفت استو معتقدیم این بخش از جامعه بدون حمایت دولت امکان خانه دار شدن ندارند.
وی در انتها افزود: توجه به آموزه های اخلاقی همچون زکات و تشویق سرمایه گزاران به عرضه بخشی از مسکن ساخته شده خود را با قیمت پایینتر به اقشار کم درآمد از جمله برنامه های اجرایی است که در دستور کار قرار دارد.

 

# اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان