احسان حدادی – مدال آور المپیک از مبارزه با کرونا می گوید

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۱

مدال آور المپیک از مبارزه با کرونا می گوید

احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسک کشورمان از ورزشکارانی بود که به کرونا مبتلا شد. او در گفت و گویی روزهای مبارزه اش با کرونا را شرح داده است. حدادی ۱۲ روز بسیار سخت را سپری کرده است. این ورزشکار همه طرفداران و حتی رقبایش را نیز نگران کرده بود.

احسان حدادی : خودم را برای رفتن آماده کرده بودم!

درباره چگونگی ابتلایش به کرونا حدادی گفت: پانزدهم اسفند ماه مادربزرگم فوت کرد. خاکسپاری را انجام دادیم. یکی دو قطعه بالاتر یک فرد کرونایی را دفن می کردند. مادرم از شب چهارشنبه سوری شروع به سرفه کرد. روز دوم عید پدرم هم مریض شد. من از والدینم پرستاری می کردم. از روز سوم عید بدن درد من هم شروع شد.

احسان حدادی - مدال آور المپیک از مبارزه با کرونا می گوید

احسان حدادی – مدال آور المپیک از مبارزه با کرونا می گوید

در مصاحبه ای با یک خبرنگار شروع به سرفه کردم و به او گفتم احتمالا کرونا گرفته ام. با انتشار این خبر از طرف فدراسیون و رئیس کمیته پزشکی فدراسیون با من تماس گرفتند. همراهشان برای تست و آزمایشات مختلف رفتم. تست ریه دادم و متوجه شدیم که کرونا گرفته ام و ریه ام هم درگیر شده است. من ۱۲ روز بد و سختی داشتم. مهمترین درسی که از کرونا گرفتم این بود که نباید ترسید. حتی من در آن مدت خودم را برای رفتن آماده کرده بودم. باید به فکر همه چیز بود.

شروع دوباره تمرین

حدادی گفت: خدا رو شکر کاملا بهبود پیدا کرده ام. از روز سه شنبه گذشته هم تمرینات سبک بدن سازی را شروع کرده ام. البته نباید خیلی به خودم فشار بیاورم. تنها ده دقیقه که دوچرخه می زنم به نفس نفس می افتم. بدنم که آماده تر شود تمریناتم را جدی می کنم. اما به گمانم یکی دو ماهی زمان می برد تا به شرایط تمرین برگردم. فعلا که هیچ مسابقه ای نیست، حتی المپیک هم به تعویق افتاده است.

وی در پایان خطاب به مردم گفت: باید مراقب خودشان باشند. اگر هم به کرونا مبتلا شدند از استرس دور باشند. اخبار را پیگیری نکنند. حتی موبایل خود را خاموش کنند و فقط استراحت کنند تا دوران بیماریسپری شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان