احضار وزیر ارتباطات – محمدجواد آذری جهرمی به دادسرا فراخوانده شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۱
احضار وزیر ارتباطات - محمدجواد آذری جهرمی به دادسرا فراخوانده شد

احضار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دادسرا

با اعلام جرم دادستان کل کشور و شکایت صداوسیما، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به دادسرای فرهنگ و رسانه فراخوانده شد. دادستان کل کشور از محمدجواد آذری جهرمی به دلیل «استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام» و «استنکاف از ابلاغ رئیس مرکز ملی فضای مجازی برای کاهش پهنای باند بین‌الملل و محدودسازی پیام‌رسان‌های خارجی» شکایت کرده است.

عدم اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی از جمله بستن فیلترشکن‌ها و وی‌پی‌ان‌ها دیگر دلایل شکایت از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده است. شکایت سازمان صداوسیما از جهرمی در مورد اظهارنظر او در مورد بازپس‌گیری فرکانس‌های باند ۷۰۰ و ۸۰۰ از دیگر اتهامات وزیر ارتباطات است.

محور جرائم وزیر ارتباطات

اعلام جرم دادستان کل کشور شامل محور‌هایی چون: استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام علیرغم حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام‌های دولتی که اشاره به ابلاغ رییس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین‌الملل و محدودسازی پیام رسان‌های خارجی دارد.

احضار وزیر ارتباطات - محمدجواد آذری جهرمی به دادسرا فراخوانده شد

احضار وزیر ارتباطات – محمدجواد آذری جهرمی به دادسرا فراخوانده شد

عدم اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی از جمله مصوبه سال ۹۱ شورا در مورد انسداد فیلترشکن‌ها و VPN‌ها و همچنین مصوبه حمایت از پیام‌رسان‌های بومی است.

همچنین رسیدگی به شکایت مردم اهواز و چند شهر دیگر از وزیر ارتباطات، شکایت جاویدنیا معاون سابق دادستان کل کشور از جهرمی و نیز شکایت سازمان صداوسیما از جهرمی در مورد اظهارنظر او در مورد بازپس‌گیری فرکانس‌های باند ۷۰۰و۸۰۰ از دیگر اتهامات وزیر ارتباطات طرح شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان