احمدی نژاد در انتخابات پیش رو – زمزمه حضور وی در انتخابات ۱۴۰۰

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۶

احمدی نژاد در انتخابات پیش رو

احمدی نژاد در انتخابات پیش رو به احتمال زیاد شرکت کند. حجت‌الاسلام عباس امیری‌فر تایید کرد که زمزمه حضور احمدی نژادی ها در انتخابات ۱۴۰۰ به گوش میرسد.

وی رئیس شورای فرهنگی و امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری بود و در دولت دهم نیز مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری بوده است و شناخت خوبی از احمدی نژاد و اطرافیانش دارد.اما بعدها راهش را از این جریان جدا کرده است.

او دراین رابطه می‌گوبد: بی تردید احمدی‌نژادی‌ها در این انتخابات حاضر می‌شوند حال ممکن است  این حضور در قالب افراد نزدیک به وی باشد و هم در قالب قرار دادن چهره‌های جدید در یک لیست انتخاباتی تحت حمایت احمدی‌نژاد.

این جریان برای انتخابات مجلس برنامه دارند

اگر چنین نبود دلیلی برای فعال شدن سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی این جریان وجود نداشت. بی شک انها به دنبال این هستند که از نارضایتی‌های مردم بهره برده و با شعارهایی که می‌دهند شانس پیروزی خود در انتخابات را افزایش دهند.و با این شیوه حداقل چند کرسی از مجلس را به خود اختصاص بدهند؛ بنابراین آنها به عنوان یک جریان وارد انتخابات میشوند اما موفق شدنشان بستگی به نظر شورای نگهبان دارد.

سفرهای استانی احمدی نژاد

حال که احمدی نژاد پس از مدتها سکوت با نزدیک شدن به زمان انتخابات مجددا فعالیت هایش را شروع کرده است هیچ نتیجه ای نمیتوان گرفت جز اینکه این سفرها و سخنرانی ها،جنبه تبلیغاتی دارند.البته امید آن میرود که دستگاههای مربوطه و مراجع قانونی تذکرات لازم را مبذول دارند که با وجود اینگونه اقدامات در حال انجام از سوی این جریان ، پیش از انتخابات فضای مغشوشی بر جامعه حاکم نشود.

احتمال رد صلاحیت شدن

احتمال اینکه تیمی از طرف احمدی نژاد وارد عرصه شوند بسیار محتمل تر از حضور شخص اوست. حجت‌الاسلام عباس امیری‌فر ادامه داد:با توجه به اینکه احمدی نژاد زمانی رییس جمهور بوده است نمایندگی و حضور در مجلس را برازنده خود نمیداند.اما تردیدی ندارم که برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ همراه با غلامحسین الهام برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه خواهد کرد.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان