اخبار روز ایران و جهان

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵
  • ۶۱ بازدید

اخبار روز ایران و جهان

اخبار روز امروز ۲۵ شهریور

اخبار سیاسی

اثرات حمله پهبادی بر قیمت نفت

حمله پهبادی به سکوهای نفتی عربستان تولید نفت جهان را دچار بحران کرد. حمله ای که انصارالله یمن مسئولیت آن را بر عهده گرفت. بر اثر این حمله نفت جهانی ۴ درصد افزایش قیمت داشت. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر انگشت اتهام را به سوی ایران دراز کرده و این حمله را از جانب ایران می داند. این درحالی است که وزارت خارجه ایران طی بیانیه ای هرگونه نقش داشتن ایران در این حملات را به شدت تکذیب کرده است.

حمله پهبادی به عربستان

حمله پهبادی به عربستان

شبنم نعمت زاده در دادگاه

شبنم نعمت زاده دختر وزیر سابق دولت روحانی امروز به دلیل آنچه که ایجاد اختلال در نظام اقتصادی و در بخش دارو عنوان شده در حال محاکمه می باشد. نکته جنجالی در این محاکمه پوشش خانم قلی زاده می باشد که در شبکه های مجازی به شدت جنجال ایجاد کرده است. با اینحال با اعلام مقامات قضا پوش متهم به اختیار خود او بوده و دادگاه حق هیچگونه دخالت در آن را ندارد.

شبنم نعمت زاده در دادگاه

شبنم نعمت زاده در دادگاه

اخبار ورزشی

قهرمانی تیم بسکتبال اسپانیا

تیم ملی اسپانیا توانست در رقابت های جهانی بسکتبال قهرمان شود. در این رقابت ها که در کشور چین برگزار میشد تیم ملی بسکتبال اسپانیا توانست با برتری ۹۵ به ۷۵ در مقابل آرژانتین قهرمانی این دوره از رقابت ها را ازآن خود کند. در این دوره از رقابت ها که تیم ملی بسکتبال کشورمان نیز در آن حضور داشت، سروقامتان بسکتبال ایران توانستند سهمیه المپیک ۲۰۲۰ پکن را کسب نمایند.

قهرمانی تیم ملی اسپانیا در رقابت های جهانی

قهرمانی تیم ملی اسپانیا در رقابت های جهانی

مسابقات جهانی کشتی

در رقابت های کشتی قهرمانی جهان، سعید عبدولی توانست در رقابت ها کشتی فرنگی با نتیجه هفت بر صفر حریف اکراینی خود را شکست داده و به مدال برنز این دوره از رقابت ها که در کشور قزاقستان برگزار می شد دست یافت.

سعید عبدولی برنز گرفت

سعید عبدولی برنز گرفت

مسترالمپیا ۲۰۱۹

در رقابت های جهانی مستر المپیا هادی چوپان بدنساز کشورمان توانست مقام سوم این دوره از رقابت ها را در وزن آزاد کسب کند. وی اولین بدنساز کشور می باشد که در تاریخ برگزاری این رقابت ها موفق به کسب مقام شده است.

هادی چوپان نفر سوم مسترالمپیا 2019

هادی چوپان نفر سوم مسترالمپیا ۲۰۱۹

اخبار حوادث

کشف جسد با استفاده از گوگل ارس

جسد مرد چهل ساله آمریکایی پس از ۲۰ سال توسط گوگلمپ پیدا شد. به گزارش خبرگزاری های آمریکا این مرد که در حدود ۲۰ سال پیش مفقود شده بود و پلیس تاکنون موفق به کشف اثری از او نشده بود بالاخره با بررسی یکی از ساکنین منطقه از طریق گوگل ارس متوجه وجود یک ماشین در حوضچه اطراف خانه اش شد به با برسی های بیشتر  مشخص شد این ماشین و جسد داخل آن متعلق به همان گمشده بیست سال پیش می باشد.

کشف جسد با گوگل ارس

کشف جسد با گوگل ارس

واژگونی قایق گردشگری بلای جان بسیاری شد

واژگونی قایق گردشگری در هند سبب کشته شدن بیش از ۱۰ نفر و مفقودی سی نفر شد. در پی واژگونی این قایق گردشگری در رودخانه گوداواری که در ایالت اندرا پرادش هندوستان قرار دارد، سبب شد، از میان ۶۰ نفر سرنشین این قایق ۱۲ نفر کشته و ۳۰ نفر مفقود شوند.

واژگونی قایق گردشگری در هند

واژگونی قایق گردشگری در هند

اخبار روز را در اندیشمند بخوانید.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان