اداره امنیت کربلا – درگیری بین شماری از عناصر معترض و نیرو‌های امنیتی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۶

وقوع فتنه در بیانیه اداره امنیت کربلا

اداره امنیت کربلا بیانیه‌ای درباره آنچه روز سه شنبه در این شهر مقدس رخ داد، صادر کرد. در این بیانیه حادثه‌ای که بین شماری از عناصر معترض و نیرو‌های امنیتی رخ داده به صورت کامل تشریح شد. در بیانیه اداره امنیت کربلای معلی آمده است: حادثه زمانی رخ داد که حدود ۷۰۰ مرد و ۲۵۰ زن تلاش کردند تا از طریق ایست بازرسی موجود در منطقه باب بغداد به سوی باب القبله وارد شوند و بعد از آن که شماری از افراد تلاش کردند تا از موانع موجود در برابر باب قبله عبور کنند این حادثه رخ داد. نیرو‌های امنیتی حرمین تظاهرات کنندگان را از این مکان دور کردند.

توئیت رهبر برجسته شیعه عراق

مقتدی صدر، رهبر برجسته شیعه عراقی در توئیتر خود درباره وقوع فتنه در کربلا هشدار داد. وی عاملان این اغتشاش را افراد نفوذی توصیف و تهدید کرد برای حمایت از مقدسات به روش خود وارد عمل خواهد شد. در این حال وزارت بهداشت عراق هم از تمامی زائران اربعین خواست از ماسک استفاده کنند. این وزارت تاکید کرد هر فردی که زائران را به عدم استفاده از ماسک ترغیب کند بازداشت خواهد شد.

اداره امنیت کربلا – درگیری بین شماری از عناصر معترض و نیرو‌های امنیتی

به گفته یکی از مسئولین این وزارت خانه پایش‌های میدانی نشان می‌دهد که نوعی بی تفاوتی از سوی زائران اربعین نسبت به استفاده از ماسک و فاصله گذاری وجود دارد. وی همچنین گفت شماری از افراد زائران ترغیب به دور انداختن ماسک می‌کنند که باید بازداشت شوند، زیرا در انتشار و شیوع ویروس کرونا دخیل هستند.

در کل زیارت اربعین امسال تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا به شکل محدودتر و بیشتر به شکل داخلی انجام می‌شود در حالی که تهدید‌های داعش از یک سو و اقدامات موذیانه جریان‌های همسو با آمریکا به دنبال تاثیر گذاری بر آن است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان