استعفا و برکناری جان بولتون

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۰

استعفا و برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی واشنگتن

استعفا و برکناری جان بولتون مشاور امنیت ملی واشنگتن  خبری بود که امروز از رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی منتشر گردید. دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز گذشته در توئیتر خود خطاب به جان بولتون پایان خدمات ایشان برای کاخ سفید را مورد توجه قرار داده بود.

به گفته ترامپ پیشنهاد تقاضای استعفای آقای بولتون با هماهنگی سایر مقامات دولتی بوده است.  از نظر ترامپ پیشنهادات مطرح شده از سوی مشاور امنیت ملی آمریکا با مخالفت شدید سایر مقامات دولتی از جمله شخص وی روبرو بوده است از این رو تقاضای استعفا و برکناری وی تا ساعات نهایی امروز به وقت آمریکا مطرح  گردید. دونالد ترامپ در ادامه از خدمات بولتون تشکر نموده و اعلام نمود تا هفته آینده مشاور امنیت ملی جدیدی در کاخ سفید  مشغول به کار خواهد شد.

خدمات یکساله جان بولتون در دولت ترامپ

جان بولتون از تاریخ ۹ اوریل سال ۲۰۱۸ در کاخ سفید با سمت مشاور امنیت ملی مشغول فعالیت شد . وی سومین مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ در دوسال و نیم خدمت وی در کاخ سفید به حساب می‌آمد. مشاور امنت ملی واشنگتن پس از آنکه خبر استعفا و برکناری ایشان منتشر گردید درتوتیتر خود پیشدستی و هماهنگی در امر استعفا را روز قبل در گفتگو با ترامپ  بیان داشت به طوری که ترامپ صحبت در این خصوص را به روز بعد موکول کرده بود.

بولتون یکی از تندروترین مقامات دولتی واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رفت که همواره خواهان جنگ و اقدامات شدید علیه کشورمان بود و مورد حمایت شدید نتانیاهو و سایر مقامات اسرائیلی و کارخانه داران اسلحه در واشنگتن بود. محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان بارها وی را در توئیتر خود مورد نقد قرارداده است و از وی به عنوان محور تیم بی یاد کرده است.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان