اسدالله عسگر اولادی درگذشت

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳

اسدالله عسگر اولادی در ۸۶ سالگی درگذشت

اسدالله عسگر اولادی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین، روز گذشته در تاریخ ۲۲ شهریور ماه ۳۹۸  در سن ۸۶ سالگی درگذشت. ایشان مدتی در بیمارستانی در تهران در بخش مراقبت های ویژه به علت عارضه مغزی بستری بودند متاسفانه روز گذشته دوام نیاوره و دار فانی را وداع گفتد.

اسدالله عسکر اولادی به همراه برادرش حبیب الله عسگر اولادی، به عنوان اعضای شورای مرکزی حزب مؤتلفه سلامی در این حرب فعالیت داشتند. اسدالله عسکر اولادی متولد ۱۵ اسفند ماه ۱۳۱۲ در تهران در خانواده ای یهودی تبار به دنیا آمده  بود. خانواده وی بعدها به دی اسلام گرویدند.

 سابقه فعالیت‌های اقتصادی 

ایشان در زمینه صادرات محصولات پسته، زیره، میوه جات خشک و واردات شکر و لوازم خانگی فعالیت هایی داشتند. برخی مجلات خارجی در سال های گذشته از ایشان به عنوان یکی از تاجران و افراد ثروتمند در ایران یاد کرده بودند. بیانیه بانک مرکزی دی پی انتقادات ایشان در واکنش به آن صادر شد.

سال ۹۷ ایشان از مشکلات سیستم بانکی کشورمان در امر صادرات و سایر امور اقتصادی انتقاد کرده بودند.  با این حال طی اقدامی بانک مرکزی در واکنش به انتقادهای اسدالله عسگراولادی با صدور بیانیه‌ای اعلام داشتند که  ایشان تا پایان آبان ماه سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۱۶.۶ میلیون یورو صادرات داشته و ارز حاصل از صادرات را وارد چرخه اقتصادی نکرده است. این خبر از سوی رسانه های خار[جی  منتشر شد که بعدها تکذیب شد.

 اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان