اسرار سرزمین باریستا – کتابی برای معرفی ابزار و روش های دم آوری قهوه

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۶
اسرار سرزمین باریستا - کتابی برای معرفی ابزار و روش های دم آوری قهوه

معرفی ابزار و روش های دم آوری قهوه

کتاب اسرار سرزمین باریستا کتابی آموزشی برای معرفی روش های دم کردن قهوه و ابزارآلات مورد استفاده در این کار است. اگر می خواهید وارد بازار کار در این حیطه شوید یا به طعم قهوه علاقه دارید و می خواهید از فنجانی قهوه خوب لذت ببرید مطالعه این کتاب را از دست ندهید. در سال های اخیر بسیاری از مردم ساعاتی از روز خود را در کافه ها می گذرانند. کمتر خیابانی را می توان یافت که کافه ای درآن نباشد. با افزایش میل مردم به گذراندن ساعاتی در کافه ها، جوانان بسیاری هم به دنبال راه اندازی کسب و کاری در این حوزه برای خود هستند. کافه بدون قهوه و وابستگانش ممکن نیست. بنابراین از اولین چیزهایی که باید برای راه اندازی یک کافه آموخت روش ها و ابزارهایی است که برای دم کردن قهوه از آنها استفاده می شود.

اسرار سرزمین باریستا - کتابی برای معرفی ابزار و روش های دم آوری قهوه

اسرار سرزمین باریستا – کتابی برای معرفی ابزار و روش های دم آوری قهوه

کتاب اسرار سرزمین باریستا

کتاب اینگونه آغاز می شود:

در طول تاریخ افرادی که قهوه مینوشیدند با اختراعات بسیار به این صنعت کمک کردند، ولی این اختراعات فقط برای مصرف کافئین، بلکه بسیاری از آنها برای حل کردن مشکل بنیادی قهوه بوده است. این که قهوه پس از اضافه شدن آب در آن شناور میشود و این نکته نمیتوانست نادیده گرفته شود. خلاف قهوه، چای همیشه در آب تهنشین میشود. به همین دلیل است که قوری چای کارکرد آسانی دارد و محل ریزش آب آن ۱ در نیمۀ بالایی بدنۀ اصلی قرار دارد.

از لحاظ کارکرد یک قوری نمیتواند چیزی پیچیده تر از همین مکانیزم باشد، چون میزان زیادی چای هنگامیکه عصارۀ اشباع از قوری سرازیر میشود در آنجا میماند. برگهای چای نسبت به قهوۀ آسیاب شده بزرگتر هستند و استفاده از یک فیلتر ساده ترین راه برای جلوگیری از ریختن برگ چای داخل نوشیدنی است. قهوه در آب فرو میرود، در آن میچرخد و در آن شناور میشود. کوچکترین ضربه به ظرفی که در آن قهوه آماده میکنید، باعث به وجودآمدن بی نظمی در بین قهوه های آسیابشده میشود.

نشر زرین اندیشمند

باریستا فردی است که در قهوه‌خانه یا کافه نوشیدنی‌هایی با پایهٔ اسپرسو را آماده می کند. در واقع بیشتر کافی‌شاپ‌ها برای آنکه نشان دهند دارای دستگاه اسپرسو هستند، از این واژه استفاده می‌کنند. از آنجا که در سال های گذشته بسیاری به این پیشه علاقمند شده اند، نیاز است تا آموزش هایی در سطح جامعه وجود داشته باشد. مطالعه کتاب اسرار سرزمین باریستا می تواند قدم خوبی برای شروع این راه باشد. کتاب اسرار سرزمین باریستا در ۱۶۴ صفحه از سوی نشر زرین اندیشمند منتشر شده است. امید است مطالعه آن برای علاقمندان به پرطرفدارترین نوشیدنی جهان و همچنین علاقمندان به ورود به بازار در این زمینه مفید واقع گردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان