اسکار ۲۰۲۱ – کرونا اسکار ۲۰۲۱ را نیز به تاخیر می اندازد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۳۱
کرونا اسکار 2021 را نیز به تاخیر می اندازد

به تاخیر افتادن مراسم های سینمایی

کرونا یک به یک تمامی مراسم های سینمایی را لغو می کند یا به تاخیر می اندازد. پس از لغو کن، حالا خبر می رسد اسکار ۲۰۲۱ نیز به احتمال زیاد با تاخیر برگزار خواهد شد. البته آکادمی اسکار برای به تعویق انداختن این مراسم هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است. قرار بود این مراسم در ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ برگزار شود.

کرونا اسکار 2021 را نیز به تاخیر می اندازد

کرونا اسکار ۲۰۲۱ را نیز به تاخیر می اندازد

تعویق اسکار ۲۰۲۱

رییس آکادمی اسکار، دیوید روبین در مصاحبه ای گفته است: با توجه به شرایط حاضر و بحران کرونا شرایط لازم برای رقابت در اسکار را ساده تر خواهیم کرد. وی ادامه داد: هنوز برای اینکه بدانیم پخش تلویزیونی مراسم اسکار ۲۰۲۱ تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار خواهد گرفت یا خیر خیلی زود است. در حال حاضر نمی توان در مورد اجرای این مراسم هیچ اظهار نظری کرد.

از آنجایی که اسکار تنها فیلم هایی را داوری و بررسی می کند که در طول دوره اکران یکسال گذشته روی پرده رفته باشند، با شرایط حال حاضر سینماهای جهان بسیاری از فیلم ها امکان حضور در آن را نخواهند داشت. آکادمی اسکار اعلام کرده است در اسکار آینده به دلیل بحران کرونا و تعطیلی سینماها تنها برای یکسال فیلم هایی که اکران نداشته اند را نیز واجد شرایط رقابت می داند.

هنوز تصمیم قطعی در مورد برگزاری این مراسم مهم سینمایی در سال آینده اتخاذ نشده است. اما این احتمال هم وجود دارد که در صورت ادامه روند تعطیلی سالن های سینما در سراسر جهان مراسم اسکار به مدت یکسال تعلیق گردد. مراسم اسکار از سال ۱۹۳۴ تا کنون هر سال به‌صورت منظم برگزار شده و پیش از آن نیز هر دو سال یک بار جوایزش اهدا شده است. حال باید منتظر ماند و دید این ویروس تا کجا روندهای بدون تغییر سالیان دور را یک به یک لغو می کند یا به تاخیر می اندازد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان