اسکای‌درایو SD-03 – رونمایی از اتوموبیل پرنده در یک شرکت ژاپنی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۱
اسکای‌درایو SD-03 - رونمایی از اتوموبیل پرنده در یک شرکت ژاپنی

رونمایی از اتوموبیل پرنده در یک شرکت ژاپنی

رونمایی از اتوموبیل پرنده در یک شرکت ژاپنی در روزهای اخیر بسیار خبرساز شده است. اسکای‌درایو SD-03 با آزمایش موفقیت آمیز خود گامی بلند در راه رسیدن به یک رویا محسوب می شود. چند سال است که شرکت های مختلف به دنبال تحقق بخشیدن به ایده تلفیق اتوموبیل و هواپیما هستند. SkyDrive یک شرکت ژاپنی است که این ایده را با جدیت دنبال کرده و در روزهای گذشته محصول جدیدش را با موفقیت آزمایش نمود. این محصول از دسته خودروهای الکترونیکی است که قابلیت نشست و برخاست عمودی دارد.

اسکای‌درایو SD-03 - رونمایی از اتوموبیل پرنده در یک شرکت ژاپنی

اسکای‌درایو SD-03 – رونمایی از اتوموبیل پرنده در یک شرکت ژاپنی

خودروی پرنده اسکای‌درایو SD-03

این خودروی تک سرنشین پرنده در آزمایش اخیر توانست ۴ دقیقه پرواز موفقیت آمیز در ارتفاع ۳ متری داشته باشد. این خودروی دارای ۸ موتور و دو پیشرانه در دو طرف بدنه است.  اسکای‌درایو SD-03 در حال حاضر بین پنج تا ده دقیقه قدرت پرواز دارد. شرکت سازنده اعلام کرده است گام بعدی در ارتقای این محصول، افزایش مدت پرواز به حداقل ۳۰ دقیقه و همچنین افزایش سرعت تا ۴۰ مایل (۶۰ کیلومتر) خواهد بود.

اگر این اهداف عملی گردند این اتوموبیل قادر خواهد بود مسافتی معادل ۳۲ کیلومتر را بی وقفه پرواز کند. مدیرعامل SkyDrive در مورد برتری محصول شرکت خود گفته این محصول وزن کمتری نسبت به محصولات مشابه دارد، ابعاد کوچکتری دارد و همچنین بال ثابت ندارد.

اتوموبیل پرنده ژاپنی همچنین با تقریبا ۴ متر طول، ۴ متر عرض و ۲ متر ارتفاع کوچک‌ترین خودروی پرنده دنیا محسوب می‌شود.

ویژگی ها

کارشناسان معتقدند تا سال ۲۰۴۰ ناکسی های هوایی یک امر طبیعی در جهان خواهند شد. البته از مهم ترین چالش های پیش روی تولید کنندگان ایمنی است. یکی از اساتید رشته هوافضا از دانشگاه مینه سونا در این رابطه گفته: این خودروها باید با توجه به شرایط محیط اطراف تصمیم درستی بگیرند. در واقع نباید منتظر واکنش خلبان یا راننده باشند. همچنین نباید صدای بلند و آزاردهنده داشته باشند. قدرتمند بودن نیز از نکات مهمی است که سازندگان باید به آن توجه نمایند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان