اتهام روسیه – حمله به کاروان نظامی ترکیه در نزدیکی ادلب

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۰

اتهام روسیه در حمله به کاروان نظامی ترکیه

اتهام روسیه در حمله هوایی به کاروان  نظامی ترکیه توسط یکی از مقامات نظامی روسی تکذیب شد.طبق گزارش‌های صورت گرفته یک مقام نظامی روسی انتشار اطلاعات در خصوص نقش نیروی هوایی روسیه در حمله به کاروان نظامی ترکیه  بدین صورت که آن را متوقف کرده و مانع  از ورود این کاروان به منطقه مسکونی البریه در استان ادلب (سوریه) شده است را تکذیب کرد.

حمله به کاروان نظامی ترکیه در نزدیکی ادلب

اخیراً کاروان نظامی ترکیه در نزدیکی ادلب مورد حمله هوایی قرار گرفت که ۳۴ نظامی ترکیه کشته و تعدادی زخمی شده‌اند. جلسه امنیتی فوق العاده به ریاست اردوغان برای بررسی حمله صورت گرفته تشکیل شد.در پی آن ۴ هلی کوپتر ارتش ترکیه وارد حریم هوایی سوریه شدند تا مجروحان و کشته ها را به ترکیه انتقال دهند. نیویورک تایمز به نقل از مقامات ترکیه روسیه را عامل حمله هوایی عنوان کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه و دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» بصورت تلفنی مذاکراتی محرمانه داشتند. رجب سولیو خبرنگار میدل ایست آی نوشت: «ترکیه می خواهد مرزهای خود را باز کند و از این پس جلوی مهاجرت پناهجویان سوری به اروپا را نخواهد گرفت».

اظهارات مشاور اردوغان درتلویزیون ترکیه

مسعود حاکی کاسین مشاور اردوغان در تلویزیون ترکیه: «ما ۱۶ بار با روسیه در گذشته جنگیده ایم، بازهم خواهیم جنگید. انتقام ما بسیار وحشتناک خواهد بود». همچنین افزئد که ۲۵ میلیون مسلمان روسیه را از درون تکه تکه خواهند کرد.

دفتر ریاست جمهوری ترکیه نوشت: «خون سربازان ما به هدر نخواهد رفت و ما فعالیت های نظامی خود در خاک سوریه را ادامه خواهیم داد» به دبنا آن ارتش ترکیه مواضع نیروهای سوری در شمال حلب را بمباران کرد. هاآرتص از قول مقامات ترکیه نگزارش داده است: «تمام مواضع آشکار سوریه زیر آتش حملات هوایی و زمینی واحدهای نظامی ترکیه قرار گرفته است».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 28 =


اخبار

سینما و هنر

جهان