قاضی منصوری – متهم فراری پرونده اکبر طبری دستگیر شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۴

دستگیری قاضی منصوری در رومانی

قاضی منصوری متهم فراری پرونده اکبر طبری دستگیر شد. سخنگوی قوه‌قضائیه امروزاعلام کرد که منصوری در رومانی دستگیر و تحویل اینترپل شده است. به دلیل محدودیت‌های پروازی ناشی از بیماری کرونا، انتقال وی به ایران فعلا ممکن نیست ولی در روزهای آینده این کار انجام می‌شود.غلامرضا منصوری متهم ردیف نهم پرونده اکبر طبری و ٢١ متهم دیگر است که از کشور متواری بود و به دریافت رشوه بالغ بر ۵۰۰ هزار یورو متهم است.

اعلامیه سخنگوی قوه قضاییه

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت: «یکی دو متهم پرونده طبری در خارج از کشور به سر می برند یکی از متهمان به نام آقای منصوری اعلام کرده بود که  به ایران برمیگردد و در جلسه شرکت خواهم کرد ولی بررسی هایی که ما انجام دادیم متوجه شدیم این اعلام، اعلام جدی نیست بلکه تبلیغاتی است. متعاقب این موضوع، مراتب به پلیس اینترپل اعلام شد».

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه

اسماعیلی افزود: «این فرد که اکنون در رومانی به سر می برد از شب گذشته در اختیار پلیس اینترپل قرار گرفت و دستور بازداشت وی در رومانی صادر شده است.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: متاسفانه به دلیل اینکه وضعیت پروازهای رومانی به صورت کامل قطع است درچند روز آینده  امکان حضور این فرد در جلسه دادگاه فراهم نخواهد شد اما به محض اینکه موانع رفع شود و همکاری های دولت رومانی هم با ما تداوم داشته باشد نسبت به انتقال وی به ایران و حضور او در دادگاه اقدام می شود»

حکم اعدام جاسوس سیا و موساد

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره صدور حکم اعدام جاسوس سیا و موساد گفت: «این پرونده در سال ۹۷ و ۹۸ بوده است. متهمان دیگر را حضور ذهن ندارم. حکم او صادر شده و قطعیت پیدا کرده و توضیح هم دادیم که دستگیری ایشان به حادثه تروریستی سردار شهید سلیمانی ارتباطی نداشته است».

اسماعیلی افزود: «در سنوات قبل به لحاظ ارتباطی که با این مجموعه داشته، اطلاعاتی از حوزه‌های پایه و نظامی ما به ویژه در ارتباط با وزارت دفاع و نیروی قدس سپاه همچنین تردد های شهید حاج قاسم سلیمانی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ را هم به سرویس سیاه و هم به  سرویس موساد می داده است»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان