پنتاگون – رد درخواست استقرار ارتش در مقابل اعتراضات مردم

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۸

اعمال قانون براندازی به عنوان آخرین راه

پنتاگون رسماً  درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای استقرار ارتش در مقابل اعتراضات مردم آمریکا را رد کرد. مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که با اعمال قانون براندازی برای بکارگیری ارتش این کشور برای سرکوب اعتراضات مخالف است و این قانون را تنها به عنوان آخرین راه حل قبول دارد.

از منظر پنتاگون استفاده از گارد ملی برای کمک به ماموران اعمال قانون و پلیس در راستای کنترل اعتراضات و تظاهرات کافی است و بکارگیری نیروهای ارتش تنها زمانی خوب است که به عنوان آخرین راه حل و در شرایط بسیار بغرنج استفاده شود. پنتاگون، با بیان اینکه امکان استفاده از یگان های ارتش در داخل کشور باید فقط به عنوان آخرین راه حل در سخت ترین شرایط قابل قبول است گفت: «اکنون ما در این شرایط نیستیم. من از درخواست های اعمال زور علیه شورش پشتیبانی نمی کنم».

رئیس‌جمهوری آمریکا چندی پیش اعلام کرده بود: «همین حالا که با شما حرف می‌زنم،‌ دستور داده‌ام که هزاران سرباز مسلح و نیروهای انتظامی برای کنترل اغتشاشات و غارت‌ها و آسیب رساندن به اموال عمومی و خراب کردن اماکن به خیابان‌ها اعزام شوند»

مقابله با تبعیض

پنتاگون – درخواست استقرار ارتش در مقابل اعتراضات مردم

اسپر همچنین قتل جورج فلوید را در بازداشت پلیس یک جنایت وحشتناک خواند و افزود: «هنوز مسئله نژادپرستی در ایالات متحده همچنان اهمیت دارد. وزیر همچنین خواستار تلاش برای مقابله با تبعیض شد».

قانون براندازی مصوب سال ۱۸۰۷ کنگره آمریکا، به رییس جمهوری این کشور اجازه می‌دهد که برای سرکوب شورش‌ها و اعتراضات به استفاده از نیروهای ارتش این کشور متوسل شود

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا چندی پیش تهدید کرد در صورت لزوم با استفاده از این قانون نیروهای ارتش را روانه خیابان‌ها خواهد کرد. به دنبال مرگ جورج فلوید موج اعتراض‌ها به این اقدام نژادپرستانه تا پشت درهای کاخ سفید کشیده شده است، به گونه‌ای که نیروهای ویژه ضد شورش برای متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کردند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان