• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • افزایش قیمت خودرو – افزایش بیش از ۱۴ درصدی قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰

افزایش قیمت خودرو – افزایش بیش از ۱۴ درصدی قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۶

 افزایش قیمت خودرو در در سه ماهه نخست سال

در چند ماه گذشته  افزایش قیمت خودرو  در کارخانه با مخالفت شورای رقابت روبرو بود  ولی به تازگی قرار است  مجوز افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو در سه ماهه نخست سال صادر شود. میزان افزایش نرخ منوط به تورم بخشی اعلامی توسط بانک مرکزی خواهد بود اما ظاهرا حداقل  انتظار تورم ۱۴ درصدی پیش بینی می شود.

آزادسازی نرخ خودرو تحت پیگیری جدی وزارت صمت قرار گرفته است و با سیاست گذاری وزارت صمت و همراهی مجلس و کمیسیون صنایع در این زمینه قطعا آزادسازی و افزایش نرخ خودرو به زودی اتفاق خواهد افتاد. با این حال کارشناسان صنعت خودرو بر این باور هستند که حتی اگر قیمت گذاری خودرو از حالت دستوری نیز خارج شود این صنعت تا ۳ الی ۴ سال آینده به مرحله سوددهی نخواهد رسید.

رقابت در بازار خودرو

افزایش قیمت خودرو - افزایش بیش از 14 درصدی قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰

افزایش بیش از ۱۴ درصدی قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰

رضا شیوا رئیس شورای رقابت در مورد افزایش قیمت ها در سال ۱۴۰۰ گفت:

«تا ابتدای سال ۱۴۰۰ می‌توان گفت که ۶ ماه است که هیچ افزایش قیمتی برای خودرو نداشتیم و سه ماه آخر سال به دلیل اینکه نرخ تورم پایین بود، شورا موافقت با افزایش قیمت نکرد. اکنون برای تصمیم گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰، منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند و در نهایت بر اساس تورم بخشی نرخ خودرو نیز تغییر خواهد کرد.»

بررسی‌ها از بازار خودروی پایتخت حاکی است به دنبال شیب نزولی قیمت‌ها در بازار، قیمت برخی خودروهای مونتاژی چینی به ۴۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان زیر قیمت کارخانه‌ رسیده است، چنین روندی در برخی خودروهای داخلی نیز مشاهده می‌شود.
رئیس شورای رقابت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۶ ماه  قیمت ثابت مانده  و آیا مجدد شاهد روند صعودی قیمتها در امسال خواهیم بود؟ گفت:
«قطعا در این سه ماه افزایش قیمت خواهیم داشت. این نکته را باید بگویم سه ماه پایانی سال ۹۹ که مجوز افزایش قیمت ندادیم، نه اینکه تورم نداشتیم بلکه حدود ۱۴ درصد تورم داشتیم اما به دلیل اینکه سه ماه قبل افزایش ۳۰ درصدی داشتیم، تورم ۱۴ درصد سه ماه پایانی سال را اعمال نکردیم.»

ادامه چرخه تورمی در بارار خودرو

با توجه به اینکه زیان دهی ایران خودرو و سایپا همچنان سیر صعودی دارد و با وجود افزایش تولید و همچنین نرخ محصولات در مقایسه با بهار ۹۸، دخل و خرج این دو خودروساز با هم نمی‌خواند، دلایل مختلفی از سوی کارشناسان و فعالان صنعت خودرو مطرح می‌شود. اگر پای صحبت خودروسازان بنشینیم، آنها از قیمت‌گذاری دستوری و همچنین وجود نیروهای مازاد به‌عنوان دلایل اصلی تداوم زیاندهی‌شان یاد می‌کنند.
بنابراین به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک امیدی به رفع مشکل قیمت‌گذاری دستوری وجود نداشته باشد و چرخه تورمی قیمت خودرو در کشور همچنان ادامه پیداکند. این درحالیست که با توجه به تورم بخشی ۱۴ درصدی اعلامی شورای رقابت و تورم احتمالی بهار ۱۴۰۰ افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت خودروهای تولید داخل به هیچ عنوان دور از تصور نیست.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان