افشای اطلاعات – ارسال پیامک های خطرناک

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۶

افشای اطلاعات

افشای اطلاعات، کارشناسان اطلاعات به کاربران تلفن همراه هشدار دادند که این احتمال وجود دارد که با ارسال پیامک افشای اطلاعات کاربران صورت گیرد. دلیل این می تواند رمزگذاری نشدن اطلاعات باشد.

به نقل از دیلی میل، در سال ۱۹۹۰ میلادی پیامک یا اس ام اس بسیار کابرد داشته است. که باعث به وجود آمدن دستگاه اندروید شد. اما در حال حاضر کارشناسان هشدار دادند که این وسیله ارتباطی زیاد ایمن نیست.

هشدار کارشناسانکارشناسان به دلیل اینکه در این سرویس اطلاعات رمزگذاری نشده است و چند مسیر را برای رسیدن به مقصد طی می کنند. و مجرمان سایبری در این مسیرها می توانند اطلاعات را سرقت کنند، هشدار دادند.

به همین دلیل کارشناسان هشدار دادند که برای حفاظت از اطلاعاتشان از سرویس پیامک استفاده نکنند و از اپلیکیشن ها استفاده کنند.نحوه عملکرد هکرهای سایبری در آمریکادر طول روز بیش از ۶ میلیارد پیامک ارسال می شود.

افشای اطلاعات در روز ولنتاین

کارشناسان معتقد هستند که تمامی اطلاعاتشان به صورت خصوصی باقی می ماند و بدون مشکل به دست افراد می رسد. اما با توجه به اعتراضات مردم آمریکا مشخص شد که پیامک های مربوط به روز ولنتاین به مقصد نرسیده است.

و بعد از ۹۰ روز به دست فرد رسیده است.یکی از کارشناسان فناوری می گوید: بعد از ارسال پیامک،این پیام به نزدیکترین برج مخابراتی می رود رود و سپس به مرکز پیامک منتقل می شود.

در مرحله بعد پیامک به نزدیک ترین برج مخابراتی به دریافت کننده ارسال و در نهایت به موبایل فرد وارد می شود.به دلیل اینکه برخی از این مسیرها رمزگذاری نمی شود ، هکرهای
سایبری می توانند با کشف نقاط ضعف مسیر مجازی بین فرستنده و دریافت کننده، اطلاعات را ذخیره کنند.در سال گذشته پیامک های میلیون ها کاربر تلفن همراه که شامل اطلاعات تنظیمات دوباره پسوورد، کدهای احراز هویت و نوتیفیکیشن های دیگر، فاش شده است.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان