فابیو‌رامبلی – جایگزینی ‌پرچم ایتالیا در دفتر نایب‌رییس مجلس ایتالیا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۴

اقدام عجیب فابیو‌رامبلی

فابیو‌رامبلی، نایب‌رییس مجلس ایتالیا در اعتراض به رویکردن اروپا در قبال ایتالیای بحران‌زده پرچم این اتحادیه را از دفتر خود بازکرد و‌ پرچم ایتالیا را جایگزین آن کرد. فابیو‌رامبلی بعد از این اقدام با لحنی تهدیدآمیز خطاب به اتحادیه اروپا گفت:«شاید به زودی همدیگر را ببینیم!». با آتش زدن پرچم اتحادیه اروپا و خشم عمومی مردم از اتحادیه و ترند شدن ایتال‌ِگزیت در شبکه های اجتماعی بعید نیست در آینده نه چندان دور در صورتی‌که اتحادیه اروپا در رویکر خود تغییری ایجاد نکند اروپا خروج ایتالیا از این اتحادیه را همانند بریتانیا شاهد باشد.

آتش زدن پرچم اتحادیه اروپا

با بالا رفتن آمار قربانیان کرونا در ایتالیا، مردم از اتحادیه اروپا به خاطر بی‌اعتنایی این اتحادیه به وضع فاجعه‌بار در ایتالیا به شدت خشمگین شده و سوزاندن پرچم اتحادیه اروپا در میان مردم این کشور رواج پیدا کرده است. اقدام فابیو‌رامبلی نیز پس از پویش آتش زدن پرچم اتحادیه اروپا توسط برخی ایتالیایی‌ها و خشم عمومی رخ داد. در روزهای اخیر شماری از مردم ایتالیا در پی عصبانیت از عدم ارائه کمک کافی به کشورشان پرچم این اتحادیه را به آتش کشیدند.

آتش زدن پرچم اتحادیه اروپا

ویدئوهای منتشرشده در فضای مجازی  این مسئله پوشش و بازتاب دادند. در این ویدوئوها شماری از مردم حین خواندن سرود ملی کشورشان با آتش زدن پرچم اتحادیه اروپا، نارضایتی‌شان را از موضع اتحادیه اروپا و عدم ارائه کمک به این کشور در مواجهه با اپیدمی کرونا نشان دادند.

در پی ادامه شیوع کرونا در ایتالیا، وزیر سلامت این کشور اعلام کرد قرنطینه سراسری تا ۱۳ آوریل تمدید خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان