امانوئل مکرون از ایران تقاضای خویشتن داری نمود

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۱

امانوئل مکرون از ایران تقاضای خویشتن داری نمود

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در دیدار اخیر خود با حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در خصوص تمام مسائل داخلی و منطقه ای تقاضای خویشتن داری کرد و به دنبال آن بر حفظ ثبات منطقه و  پایبندی به برجام  تاکید کرد. امانوئل مکرون در این دیدار از جمهوری اسلامی ایران تقاضا کرد با توجه به اوچ گیری تنش‌ها، به تهدید ثبات و امنیت منطقه دامن نزند و و همچنان به برجام پایبند بماند. مکرون اخیرا در راستای میانجیگری میان جمهوری اسلامی ایران و امریکا تلاش می کند و در اجلاس گروه هفت نیز کاهش تنش بین واشنگتن و تهران را مورد مذاکره قرار داده بود و همچنان در این راستا تلاش می کند.

پیشنهاد مکرون پیرامون وضعیت کنونی یمن و لبنان

مکرون در این دیدار با همتای ایرانی خود در خصوص تحولات یمن نیز سخن به میان آورد و از ایران خواست در یمن درراستای برقراری مذاکره بین طرفین درگیر جنگ اقدامات لازم را به عمل آورد. در مورد لبنان نیز ریاست جمهوری فرانسه از ایران تقاضای خویشتن داری و اقدامات لازم در این خصوص را داشته است. مکرون خویشتن داری جمهوری اسلامی ایران را عامل مهمی در حفظ ثبات و جلوگیری از تشدید تنش دانسته و همکاری ایران را در راستای برقرای ثبات و حفظ امنیت در منطقه لازم دانسته است. مکرون مجدد در دیدار اخیرش با حسن روحانی از ایران خواست به تعهدات خود در برجام پایبند بماند.

خاتمه اجلاس گروه هفت

مکرون در اجلاس گروه هفت ضمنصحبت با رئیس جمهور امریکا، بر توافق داشتن در خصوص اینکه ایران نباید به سلاح هسته ای دست یابد تاکید کرد چرا که ایران هسته ای ثبات وامنیت منطقه را به خطر می اندازد. پس از نشست اجلاس هفت، رئیس جمهوری فرانسه در خصوص دیدار رئسای جمهوری ایران و امریکا در هفته های آینده ابراز امیدواری کرد .

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان