امیرعبداللهیان – حمایت تمام‌عیار ایران از سوریه در منطقه ادامه دارد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۳

 حمایت تمام‌عیار ایران از سوریه در منطقه

حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در سوریه دیدار و گفت وگو کرد. امیرعبداللهیان در این دیدار با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن اشاره به خط مشی های جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران از تلاش های سازمان ملل و اقداماتی که به حفظ تمامیت ارضی، حاکمیت ملی و بازگشت امنیت پایدار به سوریه کمک نماید، استقبال می کند.

وی افزود: آنچه که حلقه مفقوده در شرایط امروز سوریه می باشد وجود بی اعتمادی است زیرا مثلا فردی که تا چند وقت پیش رهبر جریانی تروریستی بوده، سلاح حمل می کرده و اقدامات تروریستی انجام می داده است اکنون اصرار دارد که با پوشیدن کت و شلوار و زدن کراوات به عنوان طرف مذاکره دعوت شود.

خروج برخی گروه‌ها از لیست تروریستی سازمان ملل

امیرعبداللهیان گفت: متاسفانه برخی گروه های خطرناک تروریستی تلاش می کنند با تغییر نام از لیست سیاه تروریستی سازمان ملل متحد خارج شوند لذا اتخاذ رویکرد بی طرفانه سازمان ملل متحد و عدم مشاهده استانداردهای دوگانه مورد توجه جدی جمهوری اسلامی ایران است.

امیرعبداللهیان – حمایت تمام‌عیار ایران از سوریه در منطقه

امیرعبداللهیان افزود: ما معتقدیم در روند کار کمیته قانون اساسی همه طرف ها مسئول هستند و باید پاسخگو باشند و تکیه بر مقصر خواندن دولت سوریه در تعارض با سیاست بی طرفی است.
وی اعمال تحریم ها علیه سوریه به ویژه در حوزه دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی را ظالمانه خواند و بر ضرورت اقدام برای رفع تحریم های انسانی تاکید کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان