امیر کویت – شایعه درگذشت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۸

خبر درگذشت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح

 امیر کویت چند ماه پیش برای ادامه تکمیل روند درمان خود و برای انجام معاینات پزشکی با توجه به سفارش تیم پزشکان به آمریکا رفته بود. امیر کویت همچنین چندی پیش در یکی از بیمارستان‌های کشور خود عمل جراحی موفقیت‌آمیزی را پشت سر گذاشت. ساعاتی پیش، فعالان شبکه های اجتماعی اخباری را درباره درگذشت صباح الاحمد الجابر المبارک الصباح امیر کویت، به دنبال وخامت حالش در یکی از بیمارستان‌های آمریکا منتشر کردندبه طوری که اکثر خبرگزاری ها خبر درگدشت وی را منعکس کردند.

دیوان امیری کویت اعلام کرد که شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح  از دنبا رفته است. شبکه المیادین پشتر اعلام کرده بود: تلویزیون کویت با توقف پخش برنامه‌های عادی خود، اقدام به پخش تلاوت آیاتی از قرآن کریم کرده که این گواه بر فوت یک شخصیت بلندپایه کویت است. عبدالله المدنی استاد روابط بین الملل از بحرین در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت از یک منبع موثق در دولت کویت اطلاع حاصل کردم که جناب شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح  ساعت ۴ صبح از دنیا رفته است و بیانیه رسمی به زودی در این زمینه صادر خواهد شد.ترکی الحمد نویسنده سعودی هم در صفحه شخصی خود در توئیتر به خبر درگذشت امیر کویت اشاره کرده است

تکذیب خبر درگذشت امیر کویت

شایعه درگذشت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح

سخنگوی دولت کویت درباره شایعات منتشر شده در خصوص مرگ امیر ۹۱ ساله کویت واکنش نشان داد و این خبر را تکذیب و از جامعه بین‌المللی خواست اطلاعات را از منابع رسمی کسب کرده و آنچه را رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند بی اعتبار بدانند. شیخ علی جراح الصباح، وزیر دیوان پادشاهی گفته است شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح در شرایط باثبات و در حال طی دوره درمان براساس نظر پزشکان است. دفتر امیر کویت در ماه ژوییه اعلام کرد که حاکم این کشور عمل جراحی موفقی داشته است.

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت زمانی که در بیمارستانی در آمریکا بستری بود طبق نوافق قبلی احمد جابر صباح ۸۳ ساله ولیعهد این کشور اختیارات وی را برعهده گرفته بود. شیخ صباح از سال ۲۰۰۶ پس از کناره‌گیری امیر قبلی حکمرانی کشور را بر عهده داشت. این در حالی است که برخی فعالان در فضای مجازی از درگذشت شیخ صباح الاحمد ۹۱ ساله بر اثر وخیم تر شدن حال وی خبر دادند. امیر کویت مدتی پیش برای معالجه به آمریکا منتقل شد.

 

 

 

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان