انتخابات – هشدار پلیس فتا

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۳۰

هشدار پلیس فتا در ارتباط با اپلیکشن های انتخاباتی

سرهنگ محمد جمالی رئیس فوریت های سایبری پلیس فتا ناجا اظهار داشت: با شروع تبلیغات برای انتخابات  مجلس شورای اسلامی در کشور ، افرادی با اپلیکیشن های موبایل برای آشنایی کاندید مورد نظر اقدام می کنند.

سرهنگ جمالی افزود: افراد کلاهبردار و سود جویان از این فرصت استفاده و با ایجاد اپلیکیشن هایی با پوشش تبلیغاتی و ارسال آن ها ذر شبکه های اجتماعی و تشویق افراد به نصب این برنامه ها دست به سودجویی از کابران این فضا می زنند.

پس از تحقیقات صورت گرفته متاسفانه در چند روزر باقی مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی ،اپلیکشن های مختلفی منتشر شده اند که دارای آسیب های متعددی برای کاربران بوده است.

انتخابات - هشدار پلیس فتا

انتخابات – هشدار پلیس فتا

توضیحات تکمیلی در ارتباط با اپلیکیشن های انتخابات

سرهنگ جمالی در ادامه صحبت هایش گفت: کاربران اپلیکیشن های تبلیغاتی را از منابع رسمی بارگذاری کنند این منابع بررسی های امنیتی لازم را در خصوص این اپلیکیشن ها انجام می دهند.

از نمونه آسیب های این اپلیکیشن ها ، دسترسی به مشخصات شناسنامه ای گوشی ، شماره یکتا گوشی (IMEI)، شماره سیم کارت، نوع شبکه ،ایجاد  internet Connection‌های مختلف، قابلیت استخراج MAC Adress مودم مورد استفاده توسط کاربر ، قابلیت خواندن Device ID گوشی کاربر را می توان برشمرد.

سرهنگ جمالی از شهروندان در خواست نمود در صورت استفاده و نصب این اپلیکشین های جعلی در گوشی های تلفن همراه و یا نصب روی سیستم عامل های خود تصبت به حذف و پاکسازی اقدام و در صورت نیاز به سایت پلیس فتا مراجعه و در قسمت گزارشات مردمی مراجعه کنند و برای مشاوره در این زمینه با شماره مرکز امداد و فوریت های پلیس فتا تماس بگیرند.

در پایان لازم به ذکر است که با توجه به کلاهبرداری و سودجویی هایی که در فضای مجازی صورت میگیرد بهتر است به اطلاعیه های پلیس فتا توجه کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان