انتخاب‌های بایدن – پیام مقامات انتصابی رئیس جمهور منتخب آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۹
انتخاب‌های بایدن - پیام مقامات انتصابی رئیس جمهور منتخب آمریکا

پیام‌ انتخاب‌های بایدن

در میان انتخاب‌های بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، پس از انتصاب تونی بلنیکن، دستیار جان‌کری در دولت اوباما به عنوان وزیر امورخارجه حالا وندی شرمن به عنوان گزینه مورد نظر خود برای قائم وزیر امورخارجه قرار گرفته است. خانم شرمن در دولت اوباما، از مذاکره‌کنندگان اصلی آمریکا در گفتگوهای منجر به توافق اتمی با ایران بود. او در دولت دوم کلینتون نیز مذاکرات مربوط با موشک‌های بالستیک کره شمالی را مدیریت می‌کرد.

انتخاب معاونت سیاسی وزارت خارجه

رئیس جمهور منتخب امریکا، ویکتوریا نولاند، دیپلمات پرسابقه نیز برای تصدی پست معاونت سیاسی این وزارت‌خانه در نظر گرفته شده است. چنانچه این گزینه‌ها در سنا تایید شوند، دو زن و دو همکار شاخص دولت اوباما، معاونان وزارت خارجه دولت بایدن می‌شوند.

انتخاب دیوید کوهن معاون سابق سیا

انتخاب‌های بایدن - پیام مقامات انتصابی رئیس جمهور منتخب آمریکا

انتخاب‌های بایدن – پیام مقامات انتصابی رئیس جمهور منتخب آمریکا

بایدن، همچنین اعلام کرده است‌که دیوید کوهن معاون سابق سیا، به پست قبلی خود بازخواهد گشت. طبق گزارش برخی رسانه های اسرائیل، تجربه کوهن به عنوان یکی از مجریان تحریم‌ها علیه ایران، به کمک بایدن‌ خواهد آمد تا هدفش که بازگشت هرچه سریعتر به توافق هسته‌ای با ایران است، تحقق یابد.

کوهن سمت بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ در دولت اوباما معاونت سیا را در اختیار داشت. انتخاب این مقام نیازی به تایید سنای آمریکا ندارد و بنابراین کوهن می‌تواند کار خود را همزمان با مراسم سوگند ریاست‌جمهوری در روز ۲۰ ژانویه آغاز کند.

روزنامه اورشلیم پست در یادداشتی نوشته است‌که تجربه کوهن در خصوص ایران در وزارت خزانه‌داری و در سازمان سیا، به بایدن کمک خواهد کرد که توافق هسته‌ای با ایران را به سرعت احیا کند.

انتخاب ویلیام برنز به عنوان ریاست سیا

بایدن  دیپلمات آمریکایی ویلیام برنز را به سمت ریاست سیا انتخاب کرد. #برنز اولین رئیس سیا در تاریخ این سازمان است که از وزارت خارجه وارد این نهاد می‌شود. از این رو تجربه رسمی کوهن در حوزه اطلاعات نقش تکمیلی مهمی در اداره این سازمان خواهد داشت. ویلیام برنز، پیش‌‌از برجام، چهره‌اصلی مذاکره‌های پشت پرده ایران و دولت اوباما در عمان بود.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان