انتقاد از دی کاپریو – سوپرقایق تفریحی دی کاپریو حاشیه ساز شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۰-۲۶

انتقاد شدید از لئوناردو دی‌کاپریو

حضور دی کاپریو در سوپرقایق تفریحی واوا دوم ( The Vava II ) علیرغم موضع گیری اخیر وی در قبال تغییرات آب و هوایی، انتقادات شدید از این بازیگر را به دنبال داشته است.  دی کاپریو که اخیراً با بازی در فیلم «به بالا نگاه نکن» در مقابل هوادارانش ظاهر شد،در اجلاس آب و هوای سازمان ملل متحد COP26 ( کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی سازمان ملل متحد ۲۰۲۱ ) که در گلاسکو، اسکاتلند برگزار شد، سخنرانی کرد. این بازیگر خطاب به رهبران جهان اظهار داشت که زمان آن فرا رسیده است که با  همبستگی در مورد تغییرات آب و هوایی اقدام کنیم.

حضور دی کاپریو در سوپرقایق تفریحی واوا دوم علیرغم این موضع گیری، زمینه انتقاد از وی را ایحاد کرده و برایش دردسرساز شده است زیرا قایق تفریحی مورد بحث در مسیر کوتاه خود به همان میزان کربن تولید می کند که یک خودروی متوسط در یک سال تولید می کند. واوا دوم دارای ۶ میز و یک بالگرد در بالای آن است. پر کردن مخزن سوخت قایق بادبانی حدود ۲۵۰۰۰۰ پوند هزینه دارد.

حضور دی‌کاپریو در کنفرانس گلاسکو

انتقاد از دی کاپریو - سوپرقایق تفریحی دی کاپریو حاشیه ساز شد

انتقاد از دی کاپریو – سوپرقایق تفریحی دی کاپریو حاشیه ساز شد

لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر برنده جایزه اسکار که در زمینه حفاظت از محیط‌زیست هم فعالیت گسترده‌ای دارد، با حضور در کنفرانس تغییرات آب‌وهوایی گلاسکو توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد.

در این کنفرانس که با حضور روسای جمهور و مسئولان رده بالای کشورهای گوناگون برگزار می‌شود، بازیگر فیلم‌هایی چون «از گور برگشته»، «گرگ وال‌استریت» و «جانگوی آزاد شده» در قامت نماینده سازمان ملل در تغییرات اقلیمی در گلاسکو حاضر شده است.

دی‌کاپریو حتی از فرصت به دست آمده برای اشاره به خطرات پیش روی محیط زیست و کره زمین استفاده کرد. او سال ۲۰۱۹ با گرتا تونبرگ نوجوان فعال محیط‌زیست سوئدی دیدار کرد و به تمجید از او پرداخت.

البته این نکته قابل ذکر است که سبک زندگی بسیاری از ستاره های هالیوود آثار سوئی به دنبال داشته است ابه ویژه استفاده از جت خصوصی در بسیاری از موارد با تولید زیاد کربنی که به دنبال دارد خطر تخریب محیط زیست را دوچندان کرده است.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان