انفجار فرودگاه عدن – واکنش محمد علی الحوثی به انفجارهای عدن

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۱
انفجار فرودگاه عدن - واکنش محمد علی الحوثی به انفجارهای عدن

انفجارهای عدن با ورود وزرای دولت مستعفی

حمله موشکی همزمان با ورود هواپیمای حامل اعضای کابینه جدید یمن به عدن، انفجاری مهیب در فرودگاه عدن  رخ داد. ساعاتی بعد از این حمله، صدای انفجار نزدیک کاخ المعاشیق محل استقرار اعضای کابینه جدید منصور هادی که درپی انفجارهای عدن به آنجا منتقل شدند، شنیده شد. وزارت بهداشت دولت مستعفی تعداد تلفات این انفجار را حدود ۲۵ کشته و ۱۱۰ مجروح اعلام کرده است.

عدن محل استقرار دولت یمن به ریاست هادی منصور است. این دولت مورد حمایت امارات و عربستان سعودی است و از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته می شود.

واکنش محمد علی الحوثی به انفجار فرودگاه عدن

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در عبارتی چند کلمه ای در صفحه توییتر به انفجار در فرودگاه عدن واکنش نشان داد. همزمان با ورود وزرای دولت مستعفی  به فرودگاه عدن، انفجاری مهیب در این فرودگاه رخ داد.

انفجار فرودگاه عدن - واکنش محمد علی الحوثی به انفجارهای عدن

انفجار فرودگاه عدن – واکنش محمد علی الحوثی به انفجارهای عدن

محمد علی الحوثی  رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو شورای سیاسی انصارالله در واکنش به این موضوع در توییتر خود نوشت: یک کشور، توافق را منعقد می کند و کشوری دیگر خواستار به شکست کشاندن آن است.
توافق ریاض، توافق عربستان و امارات برای تقسیم قدرت در عدن و پایان دادن به درگیری نواب یکدیگر در جنوب یمن است که پنجم ماه اکتبر ۲۰۱۹ ( مهر ماه ۱۳۹۸) میان متحدان آنان در ریاض امضاء شد.

مسئول انفجار فرودگاه یمن

محمد البخیتی عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن دیروز در واکنش به اتهامات دولت مستعفی یمن، تأکید کرد که انفجار در فرودگاه عدن ارتباطی به این جنبش ندارد. محمد قیزان دیروز در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر گفت که نیروهای موسوم به «شورای انتقالی جنوب» مسئول انفجارها به فرودگاه یمن و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از افراد حاضر در این فرودگاه هستند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان