انفجار ماهواره – به زودی یک ماهواره در فضا منفجر می شود

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۶

ماهواره تلویزیونی

انفجار ماهواره تلویزیونی خبری است که اسپیس به تازگی منتشر کرده است.طی این گزارش یک ماهواره تلویزیونی به دلیل وقوع تصادفی در فضا،به زودی منفجر خواهد شد.ماهواره Spaceway-۱ ساخت شرکت بویینگ است.شبکه تلویزیونی DirecTV هم اپراتوری آن را بر عهده دارد.هرچند این ماهواره در حال حاضر فعال نیست؛اما به دلیل انفجار قریب الوقوع،به ماهواره های نزدیک خود خسارت وارد خواهد کرد.

انفجار ماهواره - به زودی یک ماهواره در فضا منفجر می شود

انفجار ماهواره – به زودی یک ماهواره در فضا منفجر می شود

باتری های دردسر ساز

ماهواره Spaceway-۱ از سال ۲۰۰۵ میلادی،وارد مدار شده بود.در ارتفاع ۳۵۴۰۰ کیلومتری زمین،در حال مدار زنی بود و امکان فراهم آوردن تصاویر تلویزیونی با کیفیت بالا را میسر می کرد.اما بعدها فقط به صورت یک ماهواره پشتیبان درآمد.سال گذشته یک اختلال مهم در این ماهواره باعث شد به باتری ها خسارتی غیر قابل جبران وارد شود.Spaceway-۱ در ماه های گذشته از پنل های خورشیدی برای تامین انرژی استفاده می کرد.اما حالا نیاز است تا دوباره باتری هایش را روشن کنند.

انفجار ماهواره نزدیک است

۲۵ فوریه شرکت صاحب این ماهواره تلویزیونی اعلام کرد،باتری های خسارت دیده به احتمال بسیار زیاد پس از روشن شدن منفجر خواهند شد.این اتفاق باعث می شود علاوه بر خودش،ماهواره های اطراف هم از بین بروند. DirecTV با توجه به این مسئله درخواستی از کمیسیون فدرال ارتباطات داشته است مبنی بر اینکه این ماهواره را به مدار بالاتری موسوم به مدار قبرستان منتقل کند.تا انفجار در آن مدار اتفاق بیفتد.دقیقا ۳۰۰ کیلومتر بالاتر از مدار فعلی.

آزاد کردن سوخت

در حالت عادی،خارج از سرویس کردن ماهواره ها به این صورت است که باقیمانده سوخت آنها را آزاد می کنند.اما این کار بیشتر از چند ماه طول می کشد.در صورتی که این ماهواره چنین زمانی ندارد و به زودی منفجر خواهد شد. کمیسیون فدرال ارتباطات هم با توجه به شرایط پیش آمده،درخواست اپراتور یعنی شبکه DirecTV برای خروج از مدار را قبول کرده است.بنابراین ماهواره تلویزیونی Spaceway-۱ در راه قبرستان است!

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان