اولویت دریافت واکسن – معرفی گروه های اولویت دار در دریافت واکسن

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۹
اولویت دریافت واکسن - معرفی گروه های اولویت دار در دریافت واکسن

ماندگاری آنتی بادی در بدن

افرادی که به کرونا مبتلا شده اند، در اولویت دریافت واکسن قرار ندارند. این گفته دکتر مسعود مردانی متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته علمی کرونا است. دکتر مردانی گفت: افرادی که کرونا گرفته اند، در اولویت نیستند چرا که ممکن است دوباره به این بیماری مبتلا نشوند. او در مورد ماندگاری آنتی بادی در بدن افراد هم صحبت کرد و گفت: اینکه در برخی اخبار گفته می شود آنتی بادی ایجاد شده در مردان بهبود یافته از کرونا ضعیف تر از زنان بهبودیافته از کروناست، هنوز به طور قطع ثابت نشده و تا این لحظه صحت علمی ندارد. اما این نکته صحیح است که به دلیل شرایط سیستم ایمنی آقایان، آنها به فرم شدیدتر کووید ۱۹مبتلا می شوند. بنابراین آقایان بیشتر در معرض عوارض این بیماری قرار دارند.

اولویت دریافت واکسن - معرفی گروه های اولویت دار در دریافت واکسن

اولویت دریافت واکسن – معرفی گروه های اولویت دار در دریافت واکسن

اولویت دریافت واکسن کرونا

دکتر مردانی در مورد افرادی که در اولویت تزریق واکسن هستند گفت:  پرسنل پزشکی، پرستاران، اورژانس کشور، تکنسین های فوریت های پزشکی، سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای و افرادی که در مراکزی چون بهزیستی هستند، در اولویت تزریق واکسن می باشند.

دکتر مردانی در ادامه اظهار کرد: افرادی که یکبار به کرونا مبتلا شده اند، نباید خیلی نگران ابتلای مجدد به این بیماری باشند. ابتلای مجدد به کرونا خیلی شایع نیست و در بعضی منابع ۵ و در برخی دیگر ۱۵ درصد بیان شده است. بیشتر افرادی که مجدد به پزشک مراجعه می کنند، از استرس بیماری قبلی رها نشده اند. در واقع این افراد هنور به طور کامل بهبود نیافته اند ولی گمان می کنند دوباره به کرونا گرفتار شده اند.

استحمام در بیماران کرونایی

این متخصص عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان ذکر این نکته را لازم دانست که حمام کردن در بیماران کرونایی باید کوتاه مدت باشد. او گفت: بیمار تنها در حد یک دوش گرفتن باید در حمام بماند و اگر احساس تنگی نفس و کمبود اکسیژن کرد، فورا باید از حمام خارج شود. وی همچنین اضافه کرد: اگر در خانه بیمار حاد کرونایی دارید، پس از استفاده او از حمام، حتما این محیط را با وایتکس و آب ضدعفونی کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان