اولین تاکسی هوایی در سنگاپور – شرکت آلمانی “ولوکوپتر”

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۰۱

اولین تاکسی هوایی در سنگاپور

اولین تاکسی هوایی در سنگاپور و  بر فراز جزیره  “مارینا بی”(Marina Bay) به پرواز در آمد. این تاکسی هوایی ۱۸ملخه است و متعلق به شرکت آلمانی “ولوکوپتر”(Volocopter) است. این پرواز باعث تقویت حضور این شرکت در سنگاپور شد.

این شرکت ادعا می کند که یکی از هواگردهای پیشرفته است که توسعه داده شده است. شروع فعالیت شرکت ولوکوپتر در آلمان سال ۲۰۱۴ بوده است. که در سال گذشته در سنگاپور دفتری افتتاح کرد و از تاکسی هوایی خود در روز گذشته رونمایی کرد.

 

Image result for تاکسی هوایی در سنگاپور

تاکسی هوایی سنگاپور

نحوه کار تاکسی هوایی

این هواگرد که توسعه داده شده است. مسافتی حدود ۳۳ کیلومتر را با سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت در هر بار شارژ  طی می کند. ظرفیت این هواگرد ۲ نفر است.

قبل از استفاده از تاکسی هوایی، آزمایشاتی انجام می شود تا از ایمن بودن آن مطمئن شوند. این شرکت موفق شد که این هواگر با نام Volocopter ۲X” رابر فراز دریاچه سنگاپور به  مدت ۲ و نیم دقیقه  به پرواز درآورد.  پیش بینی می شود تا ۲ سال آینده به مرحله سرویس دهی می رسد.

این یک تاکسی هوایی خودگردان است که در مراحل ازماشی با حضور خلبان انجام می شود .این وسیله نقلیه می تواند ۲ نفر به همراه چمدان هایشان را جابجا کند. می گویند این وسیله  از آلودگی هوا و ترافیک شهری می کاهد و باعث آسانی حمل و نقل در آینده می شود .  فناوری بالگرد همانند یک پهباد است.

ولوکوپتر تاکنون در دبی، هلسینکی، آلمان و لاس وگاس تاکسی هوایی خود را آزمایش کرده است. اما این نخستین باری است که تاکسی هوایی این شرکت در قلب شهر و در سنگاپور انجام می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان