اولین پرواز – پرواز رسمی اسرائیل به امارات متحده عربی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۰

پرواز شماره اِل‌وای۹۷۱شرکت صهیونیستی

اولین پرواز رسمی از اسرائیل به امارات متحده عربی انجام شد. دو هیأت آمریکایی و صهیونیستی در این پرواز پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه بیانیه‌ای قرائت کردند. این پرواز از فراز عربستان سعودی گذشته و به سوی امارات حرکت کرد. اولین پرواز مقرر شده  تیم‌های مذاکره کننده اسرائیلی و آمریکایی را برای عادی سازی به ریاست داماد ترامپ به امارات ببرد. عربستان و بحرین از پیوستن به امارات در مسیر آنچه عادی سازی روابط با اسراییل نامیده می شود، خودداری کردند. پرواز امروز به شماره «اِل‌وای۹۷۱» شرکت صهیونیستی اِل‌عال بن‌گوریون واقع در تل‌آویو را به مقصد ابوظبی ترک کرد و اولین پرواز رسمی مستقیم از فلسطین اشغالی به امارات عربی متحده نام گرفت.

روز صلح رژیم صهیونیستی با امارات

اولین پرواز – پرواز رسمی اسرائیل به امارات متحده عربی

در نخستین پرواز رسمی امروز یک هیأت آمریکایی به سرپرستی جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا به همراه رابرت اوبرایان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و برایان هوک، رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا، و یک هیأت صهیونیستی به سرپرستی مئیر بن‌شبت مشاور امنیت داخلی این رژیم حضور پیدا کردند.

طبق گرارش های رسیده کوشنر در نشستی پیش از پرواز گفت: ما در آستانه سوار شدن به اولین پرواز تاریخی مسافری از اسرائیل به یک کشور  خلیج [فارس] هستیم و امیدواریم این آغازگر یک حرکت تاریخی باشد.اوبرایان با ادعای اینکه امروز، «روز صلح» رژیم صهیونیستی با امارات است، اظهار داشت: «از نخست‌وزیر نتیاهو، ولیعهد بن‌زاید و رئیس‌جمهور ترامپ به‌خاطر رهبری‌شان تشکر می‌کنیم. هر سه شجاعت زیادی برای پذیرش ریسک برای صلح نشان دادند. دو هفته قبل بود که واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «محمد بن‌زاید» ولی‌عهد ابوظبی و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان