• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • ایلان ماسک – باتری جدید تسلا تا سال ۲۰۲۲ تولید انبوه نخواهد شد

ایلان ماسک – باتری جدید تسلا تا سال ۲۰۲۲ تولید انبوه نخواهد شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۳

تولید انبوه فناوری باتری جدید تسلا

ایلان ماسک به تازگی اعلام کرده فناوری باتری جدید تسلا تا سال ۲۰۲۲ آماده تولید انبوه نخواهد شد و این شرکت فعلا به خرید باتری از شرکت‌های دیگر ادامه می‌دهد ایلان ماسک در یک پیام توئیتری نوشت فناوری جدید باتری تسلا که در رویداد «Battery Day» این کمپانی معرفی می‌شود، یک نمونه اولیه خواهد بود و امکان استفاده سریع از آن در خودروهای تولید انبوه تسلا مانند مدل ۳ و مدل Y وجود نخواهد داشت، با این حال در بلندمدت روی محصولات این کمپانی تاثیر می‌گذارد.

مدیرعامل تسلا در اطلاعیه ای  موارد فوق را یادآور شد و نوشت: تولید انبوه فناوری جدید بسیار دشوار خواهد بود و به این موضوع اشاره شده که ساخت ماشینی که آن را تولید کند، از تولید باتری دشوارتر است. ماسک  از ادامه خرید باتری از شرکت‌های دیگر خبر داده است. در حالی که تسلا به دنبال ساخت باتری در سال‌های آینده است، خرید باتری از کمپانی‌های دیگر را متوقف نخواهد کرد.ما به دنبال افزایش و نه کاهش خرید باتری از کمپانی‌هایی دیگر مانند پاناسونیک، ال جی و CATL هستیم. با وجود افزایش خرید و تامین باتری با بالاترین سرعت ممکن، همچنان در سال ۲۰۲۲ و بعد از آن با کمبود شدید باتری روبه‌رو خواهیم شد، بلکه خودمان دست به کار شویم.

محدودیت محبوبترین خودروی الکتریکی جهان

ایلان ماسک پیش تر نیز از کمبود باتری سخن گفته بود. این کمپانی در سال ۲۰۱۸ نیز از تاثیر کمبود سلول‌های باتری پاناسونیک روی تسلا خبر داده بود که تولید محبوبترین خودروی الکتریکی جهان یعنی مدل ۳ را با محدودیت مواجه کرد. اما و اگرهای زیادی درباره فناوری باتری جدید تسلا در رویداد «Battery Day» وجود دارد. طبق سخن های افشا شده، پتنت‌ها، تحقیقات و البته توییت‌های ایلان ماسک، این فناوری جدید ظرفیت بالاتری نسبت به سلول‌های شرکت‌های دیگر خواهد داشت و با هزینه پایین‌تری می‌توان آن را تولید کرد.

ایلان ماسک – باتری جدید تسلا تا سال ۲۰۲۲ تولید انبوه نخواهد شد

این امید وجود دارد که استفاده از فناوری باتری جدید در محصولات این کمپانی باعث کاهش قیمت آن‌ها شود و یکی از نگرانی‌های خریداران یعنی عمر نه چندان بالای آن‌ها را برطرف کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان