این تحریم لعنتی – جایزه اولین مدال شمشیربازی در تحریم ها گیر افتاده است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۱۹

تاریخ سازی عابدینی

این تحریم لعنتی دست از سر ورزش کشور برنمی دارد.تحریم های بانکی این بار باعث جدایی بین مجتبی عابدینی و پاداش نقدی شده است.تیر ماه سال جاری مجتبی عابدینی ملی پوش ارزشمند کشورمان در تیم ملی شمشیربازی (اسلحه سابر)،موفق به کسب مدال برنز در مسابقات جهانی شد.این مدال اولین مدال ایران در این رقابت هاست.و عابدینی به این ترتیب نامش را در تاریخ ماندگار کرده است.او با کسب این مدال همچنین صاحب پاداش  ۱۰ هزار دلاری فدراسیون جهانی شمشیربازی نیز شده است.اما اینجاست که این تحریم لعنتی باز مشکل ساز می شوند.

جایزه در طلسم

این تحریم لعنتی - جایزه اولین مدال شمشیربازی در تحریم ها گیر افتاده است

این تحریم لعنتی – جایزه اولین مدال شمشیربازی در تحریم ها گیر افتاده است

عابدینی پس از گذشت چند ماه هنوز موفق به دریافت جایزه خود نشده است.فدراسیون جهانی شمشیربازی از او شماره حسابی برای پرداخت جایزه میخواهد. اما با توجه به تحریم ها امکان انتقال پول به حساب این ورزشکار میسر نیست.مجتبی عابدینی طی مصاحبه ای اعلام کرد: متاسفانه به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانم جایزه ام را دریافت کنم چون از من شماره حساب ارزی خواسته‌اند و به دنبال این هستم که بتوانم جایزه را دریافت کنم، اما تاکنون موفق نشده‌ام.

دریافت جایزه به صورت نقدی

فدراسیون شمشیربازی کشورمان با رایزنی موفق شده فدراسیون جهانی را متقاعد کند که جایزه کاپیتان تیم ملی را به صورت نقدی به او پرداخت کنند.بر طبق این مذاکرات،پاداش ۱۰ هزار دلاری عابدینی در رقابت های جام جهانی لهستان و به صورت دستی به او پرداخت خواهدشد.این مسابقات سوم اسفند ماه در ورشوو برگزار خواهد شد.

کسب سهمیه

جام جهانی شمشیر بازی لهستان از جمله مسابقاتی است که امتیازش برای تعیین وضعیت المپیکی شمشیربازان حاضر در این رقابت ها بسیار با اهمیت و تاثیرگذار است.تیم ملی شمشیربازی کشورمان که در حال حاضر در رده پنجم رنکینگ فدراسیون جهانی شمشیربازی قراردارد تا همین جا هم کسب سهمیه المپیک را تا حد زیادی قطعی کرده است؛در جام جهانی لهستان هم حضور خواهد داشت تا هیچ حرف و سخنی باقی نماند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان