بازار ایرانیان – بازار شهر عجمان امارات متحده عربی در آتش می‌سوزد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۶

آتش‌سوزی مهیب در بازار مرکبات

بازار ایرانیان در عجمان امارات متحده عربی شب گذشته دچار حریق شد. رسانه های مختلف  چهارشنبه شب به وقت تهران خبر آتش سوزی مهیب در بازاری در شهر عجمان در امارات متحده عربی را منتشر کردند. این آتش‌سوزی مهیب در بازار مرکبات عجمان به عنوان کوچک‌ترین امارت از امارات هفت‌گانه امارات متحده عربی  رخ داد و به دنبال این حادثه چندین گروه از آتش‌نشانان برای مهار شعله های آتش عازم این بازار شدند.

بازار ایرانیان – بازار شهر عجمان امارات متحده عربی در آتش می‌سوزد

مقامات شهری  به رانندگان دستگاههای نقلیه توصیه کردند از مسیرهای دیگری حمل و نقل و تردد صورت گیرد. چهار گروه آتش‌نشان این شهر سرگرم اطفای حریق هستند. هنوز از علت این حادثه و تلفات احتمالیاین حادثه مشخص نشده است.

خاورمیانه در آتش می سوزد

این روزها خبرآتش سوزی درگوشه کنار خاورمیانه به گوش می رسد. دو روز گذشته انفجار مهیب در لبنان  و شکل عحیب آن مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. انفجار مهیبی که عصر روز سه شنبه پایتخت لبنان را لرزاند و تقریبا مهمترین تاسیسات اقتصادی آن را از بین برد.

این انفجار برای لبنان تبعات سیاسی و اقتصادی متعددی در کوتاه مدت و بلندمدت خواهد داشت.در ابتدا، گفته شد که علت حادثه، انفجار در انبار ترقه است، اما از شکل و شدت انفجار واضح بود که علت فاجعه بیروت، انفجار ترقه نبود. انفجار به قدری شدید بود که در قبرس و اردن نیز احساس شد و تا ساعت‌ها بعد از انفجار، بندر بیروت همچنان در آتش می‌سوخت.مدیر کل اداره کمرگ لبنان  تأیید کرد که ۵۰ تن مواد نیترات در بندر بیروت منفجر شده است. نخست وزیر لبنان انفجار ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت را تایید کرد.

با توجه به اینکه لبنان این روز‌ها با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو است، می‌توان گفت میلیارد‌ها دلار از کالا‌های دپو ده در گمرک و بندر بیروت از بین رفته و این مسئله ضربه بسیار سختی به این کشور وارد شده، لبنان امروز از لحاظ اقتصادی با اوضاع بسیار سخت و وخیمی روبرو است و این حوادث می‌تواند اوضاع اقتصادی لبنان را با فشار بیشتری روبرو کند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان