بازگشایی مدارس – جزئیات بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه در مناطق کم خطر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۱
بازگشایی مدارس - احتمال بازگشایی مدارس در مناطق آبی

تغییرات در شهرهای آبی و زرد

موضوع بازگشایی مدارس در شهرهای آبی و زرد روز گذشته در ستاد ملی مبارزه با کرونا مطرح شد. به گفته مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش درخواست تدوین دستورالعمل ها در این مورد نیز صادر شده است. پیشنهاد این است که در مناطق آبی فقط مدارس زیر ۵۰ دانش آموز به صورت حضوری بازگشایی شوند. چون اکثر این مدارس در مناطق دور افتاده و صعب العبور هستند، که دسترسی کمتری هم به امکانات و فضای مجازی دارند.

همچنین پیشنهاد شده که دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی فقط در مناطق آبی و زرد با حداکثر ۱۰ دانش آموز به صورت حضوری به مدرسه بروند.همچنین هنرستان ها که فعالیت های کارگاهی دارند تا سقف ۱۵ نفر در مناطق آبی و زرد بازگشایی شوند و در مناطق قرمز و نارنجی هم بازگشایی انجام نخواهد شد.

دستورالعمل بازگشایی مدارس

محمد محسن بیگی در ادامه افزود: ما شرایط و پروتکل ها را به شورای عالی اعلام کردیم؛ و شورای عالی آموزش و پرورش باید این دستورالعمل را تهیه کند. فعلا تا زمانی که ابلاغیه جدیدی صادر شود، مدارس به روال قبل غیرحضوری هستند. وزیر آموزش و پرورش هم اعلام کرده است: در جلسه روز گذشته ستاد کرونا سه تصمیم مهم در ارتباط با آموزش و پرورش اتخاذ شد.

بازگشایی مدارس - جزئیات بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه در مناطق کم خطر

بازگشایی مدارس – جزئیات بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه در مناطق کم خطر

اول اینکه کادر اداری و اجرایی مدارس در تمام مدارس کشور به استثنای شهرهای قرمز، از ابتدای بهمن ماه در مدرسه حضور فیزیکی داشته باشند؛ چرا که آنها حلقه اتصال ما با خانواده ها و معلمان هستند و باید برای کنترل اوضاع و مدیریت شرایط در مدرسه حضور داشته باشند.

دوم اینکه تمام کلاس‌های ابتدایی در پایه‌های اول و دوم در شهرهای زرد و آبی باز شوند؛ و در مدارسی که تعداد دانش آموزان کلاس بیش از ۱۰ نفر است، با مدیریت شورای مدرسه حضور دانش آموزان، در تمام طول هفته توزیع گردد.

به این صورت همه می توانند از آموزش حضوری در کلاس های اول و دوم که که پایه آموزش است بهره‌مند شوند.

تصمیم سوم ستاد ملی کرونا هم این بود که در مدارسی که کمتر از ۵۰ دانش آموز دارند، در کلیه مقاطع و پایه‌های تحصیلی کلاس ها از اول بهمن به صورت حضوری برگزار خواهد شود. کلاس‌ها حداکثر با تعداد ۱۰ نفر شروع می‌شود و مدارس اجازه ندارند تعداد بیشتری از دانش آموزان را در کلاس درس حاضر کنند.

فرصت برنامه ریزی تا اول بهمن ماه

حاجی میرزایی اضافه کرد: مدارس سراسر کشور تا اول بهمن ماه فرصت دارند تا برنامه ریزی های لازم را انجام داده و مشخص کنند هر دانش آموز چه روزهایی باید در مدرسه حاضر شود. وی در پایان گفت: اکثر کشورها در مورد تعطیلی مدارس بازنگری داشته و این تصمیم را تغییر داده اند. چراکه دوری دانش آموز از فضای آموزشی، پیامدهای نگران کننده ای در پی دارد.

همچنین مطالعات اخیر نشان داده که حضور در مدرسه با رعایت شیوه نامه‌ها تأثیری در شیوع ویروس کرونا ندارد. با مراقبتی که به عمل خواهد آمد مراقب فرزندان سرزمینمان خواهیم بود و فرصت یادگیری را برایشان فراهم خواهیم آورد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان