باور ۳۷۳ یا همان سامانه اس ۳۰۰ ایرانی رونمایی شد.

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۵-۳۱

باور ۳۷۳ یا همان سامانه اس ۳۰۰ ایرانی رونمایی شد.

باور ۳۷۳ که یک سامانه پدافند هوایی ایرانی می باشد که در روز ۳۱ مرداد ماه ئ مصادف با روز صنعت هوایی رونمایی شد. در مراسم رونمایی سامانه هوایی باور ۳۷۳ که با حضور دکتر روحانی رئیس جمهور کشور برگزار شد، این سامانه رسما به یگان پدافند هوایی نیروهای مسلح پیوست.

وزیر دفاع کشور، امیر سرتیپ حاتمی که در این مراسم حاضر بود در ارتباط با سامانه باور ۳۷۳ گفت، این سامانه کاملا ایرانی دارای برد زیاد و ارتفاع بلند طراحی می باشد و مشابه آن را فقط چند کشور در اختیار دارند.

این سامانه امکان شناسایی هدف در برد ۳۰۰ کیلومتری و قفل ۲۵۰ کیلومتری بر روی آن را دارد و در ارتفاع ۲۰۰ کیلومتری توانایی منهدم ساختن هرگونه هواپیما و هدف متجاوز به حریم هوایی کشور را دارد.

فقط تعداد محدودی کشور قابلیت ساخت سامانه مشابه باور ۳۷۳ را دارند که ایران نیز  جزو این کشور ها می باشد. جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در این مراسم حضور داشته و گه در ارتباط با این سامانه گفت: باور-۳۷۳ قدرت دفاعی ایران را به رخ جهانیان می کشد.

ویژگی‌های خارق العاده

از ویژگی های پدافند باور ۳۷۳ می توان به توانایی های آن در تحرک بالا، حجم آتش زیاد، قابلیت مقابله با اهداف مختلف مانند مشک و هواپیما، برد و ارتفاع زیاد، دقت بالا و مناسب، عملکرد بهتر در برابر حمله الکترونیکی، تعمیر و نگهداری بومی و ساده، قابلیت عمل در شرایط حملات هسته ای و قابلیت مقابله با سلاح های الکترومغناطیس و عملکرد مناسب در تمامی شرایط جوی اشاره نمود.

حال باید دید دشمنان جمهوری اسلامی ایران خصوصا آمریکا و اسرائیل چه واکنشی به این خبر خواهند داد. امید است دکترین نظامی ما و تلاشگران این عرصه با ساخت چنین سلاح هایی قابلیت بازدارندگی و مقابله با تهدیدات دشمنان ایران زمین را افزایش داده و دست هرگونه متجاوز را از این مملکت کوتاه کند.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان