با سبزی ریحان، دندان های خود را سفید کنید

  • توسط حسینی رضایی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۴

تاریخچه سبزی ریحان

” ریحان ” را در فارسی ” شاهسپرم ” و ” شاهسپرغم ” و نازبو نیز می نامند. برگ‌های معطر این سبزی را خام می‌خورند، و لعاب دانه‌های سیاهش برای نرم کردن دست به کار می‌رود. این نوع سبزی در دو نوع سبز و بنفش وجود دارد. گیاهی است یکساله و معطر که ارتفاع ساقه آن تا ۶۰ سانتیمتر می رسد . برگهای آن بصورت متقابل بیضوی و نوک تیز با کناره های دندانه دار می باشد . گل های آن معطر و کوچک به رنگهای سفید، قرمز و گاهی بنفش مشاهده می شود تخم آن سیاه و ریز است . برگ و سرشاخه های جوان آن به مصرف تغذیه می رسد. این گیاه در ایران و افغانستان بطور خودرو می روید در اکثر نقاط دنیا کاشته می شود چون بسیار معطر است بنابراین برای معطر ساختن غذاها از آن استفاده می شود. تخم شربتی نام دانه ریحان است که برای تهیه شربت به کار می‌رود.

ریحان ضد باکتری است

به دلیل داشتن اوژنول، لینالول، لیمونن, سیترال، ترپینول دارای خواص ضد باکتریایی است . عصاره آن را برروی زخم میکشند تا مانع عفونت شود. افزودن ریحان به سبزیجات باعث سالم شدن غذا می شود.

سفید کننده رنگ دندان ها

کافی است برگ های ریحان را خشک و آسیاب کرده و سپس به خمیردندان اضافه کنید و هر روز از آن استفاده کنید. این سبزی، دندان ها را در برابر عفونت بیمه می کند و می تواند مانع پوسیدگی دندان ها شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان