مجلس سنای آمریکا – درخواست لغو تحریم‌های ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۱۱

پشنهاد برخی سناتورهای دموکرات آمریکا

مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای خطاب به دولت دونالد ترامپ لغو تحریم‌های اعمال شده بر ایران را درخواست کرد. طبق گزارش‌های انجام شده،  برخی اعضای مجلس سنای آمریکا از جمله برنی سندرز در نامه‌ای خطاب به دولت آمریکا تاکید کردند که تحریم های اعمال شده بر ایران بر بخش بهداشتی این کشور تاثیر زیادی داشته است. اعضای مجلس سنای آمریکا در ادامه خواهان لغو تحریم ها علیه ایران و حمایت از این کشور در مبارزه با شیوع گسترده ویروس کرونا شدند.

جمهوری اسلامی ایران در راستای مبارزه با گسترش ویروس کرونا  نهایت تلاش خود را کرده است و این در حالی است که مقامات آمریکایی مدعی هستند که تحریم های اعمال شده علیه ایران بحث واردات مواد غذایی و دارویی را شامل نمی‌شود.

نامه برخی اعضای کنگره آمریکا

نامه برخی اعضای کنگره آمریکا

هفته گذشته نیز ۹ نفر از اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا با ارسال نامه‌ای به دو وزیر این کشور خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا شده‌اند.

در این نامه که به امضای ۹ نفر از اعضای هر دو شاخه قانونگذاری کنگره آمریکا رسیده از وزیر امور خارجه وزیر خزانه‌داری آمریکا خواسته شده است در راستای کمک به مهار ویروس کرونا تحریم‌ها علیه ایران کاهش یابد.

اعضای دموکرات در نامه  تاکید کردند گسترش ویروس کرونا بر‌خلاف منافع اقتصادی و سیاسی آمریکا و متحدان این کشور در منطقه بوده  و نوشته‌اند: «تحریم‌های جامع آمریکا با محدود کردن توان تهران برای وارد کردن تجهیزات پزشکی و داروهای تولیدشده در غرب به بخش سلامت عمومی ایران ضربه زده‌اند».

در نامه تاکید شد این محدودیت‌ها باعث اخلال در توانمندی‌های ایران جهت مقابله با همه‌گیری بیماری کووید‌ــ‌۱۹ در زمان حاضر شده است.این نامه به‌ابتکار «الکساندریا اوکازیو کورتز» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا تهیه شد و به امضای سه سناتور شامل «برنی سندرز»، «ایلهان عمر» و «الیزابت وارن» و ۵ عضو مجلس نمایندگان شامل «جارد هافمن»، «اد مارکی»، «جاکوئین کاسترو»، «آیانا پرسلی» و «باربارا لی» رسیده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان