برگزاری جشنواره فجر – برگزاری جشنواره با ۳۰ درصد ظرفیت

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۸
برگزاری جشنواره فجر - برگزاری جشنواره با 30 درصد ظرفیت

ممانعت از ورود کرونا مثبت‌ها

دکتر سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال با شرایط متفاوتی انجام خواهد شد. برنامه های این جشنواره در بخش سینما و تئاتر با ۳۰ درصد ظرفیت و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی اجرا خواهند شد. فعالیت برنامه های سینما و تئاتر جشنواره امسال در گروه سه دسته بندی می شوند. بنابراین ۳۰ درصد ظرفیت در اختیار علاقمندان خواهد بود و رعایت تمامی پروتکل ها بسیار ضروری است.

برگزاری جشنواره فجر - برگزاری جشنواره با 30 درصد ظرفیت

برگزاری جشنواره فجر – برگزاری جشنواره با ۳۰ درصد ظرفیت

برگزاری جشنواره فجر با شرایط کرونا

دکتر لاری افزود: فروش بلیط فقط باید به صورت اینترنتی باشد و همچنین با کنترل کد ملی و از طریق نرم افزار ماسک، از فروش بلیت به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ جلوگیری به عمل خواهد آمد.

مسئولین برگزاری باید در جهت تامین تهویه مناسب برای سالن ها، اجرای فاصله گذاری بین تماشاچیان و همچنین فاصله یک ساعته بین سانس‌ها برای انجام نظافت و ضدعفونی اقدام نموده و حتما این شرایط را فراهم آورند.

دکتر لاری همچنین تاکید کرد وزارت بهداشت ترجیح می دهد برگزاری به صورت غیرحضوری صورت بگیرد؛ چرا که رعایت فاصله گذاری و اجرای دستورالعمل ها از اصلی ترین روش های مقابله با ویروس کرونا است.

نشست خبری جشنواره تئاتر

نشست خبری سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر هم امروز در تالار رودکی تهران انجام شد. این دوره با یازده بخش همراه است که در بخش اجرایی ۱۰۷ نمایش پذیرفته شده اند.

تئاتر خیابانی در دو بخش، موضوعات آزاد و بخش سرباز انقلاب را بررسی می کند. در بخش رادیو تئاتر هم چهار نمایش از استان تهران و شش نمایش از سایر استان ها پذیرفته شده اند. قرار است نمایشگاه اسناد چهل ساله تئاتر مقاومت به صورت مجازی برگزار گردد.
بخش جدید امسال هم تله تئاتر است. این بخش به دلیل تعطیلی سالن های تئاتر در دوران کرونا به جشنواره اضافه شده است. این بخش از طریق فضای مجازی باید برای مخاطب نمایش داده شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان