برگزیت بدون توافق اتحادیه اروپا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۲۷

برگزیت بدون توافق اتحادیه اروپا

برگزیت یا همون خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با گذشت بیش از سه سال از همه پرسی برای اجرای آن، هنوز فرجام برگزیت و نحووه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مشخص نیست.بوریس جانسون، نخست وزیر جدید بریتانیا به دنبال خروج کشورش از اتحادیه اروپا است  و بر این امر پافشاری می‌کند چه این خروج با تواق صورت بگید چه توافقی در میان نباشد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را قطعی می‌داند؛ با وجود اینکه این امر پیامد و تبعات منفی برای این کشور به دنبال خواهد داشت و در واقع طبق بررسی های صورت گرفته بریتانیا قرارداد برتری را نسبت به بروکسل دریافت خواهد کرد.

پیامد خروج بریتانیا بدون توافق اتحادیه

خروج بریتانیا بدون توافق اتحادیه اروپا پیامدهای منفی برای این کشور به دنبال خواهد داشت این خروج  به معنی  از دست رفتن  ضمانت دسترسی بخش خدمات بریتانیا به بازار واحد اروپا  خواهد یود. این محدودیت دسترسی بانک‌ها، شرکت های بیمهف وکلا و سایر کارکنان بریتانیایی را شامل می‌شود. با این خروج تعرفه و مالیات به سایر اقلام صداراتی انگلیس به اروپا وضع شده و رقابت محصولات آن را در بازارهای اروپایی محدود می‌کند.

اهداف بریتانیا در مذاکرات برگزیت

اهداف بریتانیا در مذاکره برگزیت، تجارت آزاد و عدم آزادی جابه‌جایی است. از طرفی، بروکسل از بریتانیا می‌خواهد در سیاست آزادی جابه‌جایی باقی بماند و به طور کلی وضعیت موجود تجارت آزاد را حفظ کند. همانطور که ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا مطرح کرده است: «ارتباط بین دسترسی به بازار یکپارچه و اصول اساسی بازار داخلی، به ویژه جابه‌جایی آزاد کارگران، رابطة واضحی است.

اتحادیه اروپا تعیین کرده است که دسترسی کامل به بازار یکپارچه فقط با پذیرش جابه‌جایی آزاد مردم امکان‌پذیر است. جابه‌جایی آزاد کارگران در ماده ۴۵ پیمان کار اتحادیه اروپا به وضوح اعلام شده است. طبق این پیمان، شهروندان اروپایی حق کار کردن در هر کشور اروپایی دیگر را بدون نیاز به مجوز کار، اقامت در آنجا، ماندن در آنجا پس از اتمام کار، همراه با حق برخورداری از رفتار برابر با اتباع بومی در دسترسی به شرایط کاری و سایر مزایای اجتماعی و مالیاتی دارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان