برگ جهان – بهشتی در همسایگی پایتخت

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۰۱
برگ جهان - بهشتی در همسایگی پایتخت

بهشتی در همسایگی پایتخت

روستای زیبای برگ جهان از توابع لواسان است. این روستای زیبا برای بسیاری از ساکنین پایتخت ناشناخته باقی مانده است. با تنها طی کردن ۴۰ کیلومتر می توانید از شلوغی تهران به آرامش و زیبایی این روستا برسید. این روستا در بهار و تابستان با هوای مطبوع و معتدل و در پاییز و زمستان باهوای سرد از میهمانانش پذیرایی می کند. با وجود هوای سرد اما این روستا در پاییز بسیار دیدنی و زیبا خواهد بود.

برگ جهان - بهشتی در همسایگی پایتخت

برگ جهان – بهشتی در همسایگی پایتخت

روستای برگ جهان

این روستا از قدیمی ترین روستاهای بخش لواسان است. از این منطقه سفال هایی قدیمی کشف شده که نشانگر قدمت آن است. البته که در سال های گذشته ساختمان های قدیمی روستا تخریب شده و بافت قدیمی روستا دگرگون شده است. از جاذبه های زیبای این روستا می توان آبشار برگ جهان را نام برد. در فاصله  سه کیلومتر از شمال روستا و در ارتفاع ۲۷۲۰ متري نيز بقاياي قلعه اي به جا مانده است که به قلعه دختر يا قلعه بند معروف است. متاسفانه در سال های گذشته از بقایای این قلعه به عنوان مصالح سایر بناها استفاده شده و این قلعه تخریب شده است. غار زندانخانه لار نیز در شمال غربی روستا واقع است. گفته می شود در گذشته از این غار به عنوان زندان استفاده می شده است.

دسترسی

اگر قصد داريد از تهران به سمت برگ جهان برويد، مي‌توانيد از مسير بزرگراه شهيد بابايي و جاده لشگرك به لواسان بزرگ رفته و از آنجا راه روستای افجه را در پيش بگيريد و به روستای برگ جهان برسيد. در راه برگشت هم مي‌توانيد با ادامه راه به سمت جاده جاجرود بروید و در اين مسير از طبيعت زيباي اطراف سد لتيان نيز لذت ببريد.

از این روستا می توانید انواع بنشن را با خود به سوغات بیاورید. گردو، سیب، خرمالو، توت، آلبالو و بسیاری محصولات باغی دیگر نیز از تحفه های این روستای دیدنی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان