بر باد رفته – فیلمی که بر باد رفت!

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۲

حذف فیلم معروف کلاسیک

فیلم کلاسیک و بسیار مشهور بر باد رفته از سرویس اینترنتی HBO Max حذف شده است. این فیلم به دلیل ترجاع های نژادپرستی از این سرویس حذف شده است. تحولات اخیر جهان در مورد نژادپرستی حساسیت ها را زیاد کرده است. حالا این حساسیت ها دامان این فیلم مشهور کلاسیک را نیز گرفت.

بر باد رفته – فیلمی که بر باد رفت!

بر باد رفته – فیلمی که بر باد رفت!

دید مثبت به برده داری

هالیوود ریپورتر گزارش داده است: این فیلم که از معروف ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان است، به دلیل ارائه دیدگاه مثبت به برداره داری حذف شده است. طبق این گزارش این فیلم تصویر بحث برانگیزی از سیاه پوستان به نمایش می گذارد.

فیلمنامه نویس فیلم ۱۲ سال بردگی روز سه شنبه مطلبی را در روزنامه لس‌آنجلس تایمز منتشر مرده بود. او در این مطلب از سرئیس اینترنتی HBO Max درخواست کرده بود فیلم چهار ساعته بر باد رفته را حذف نماید. جان ریدلی معتقد است این فیلم از برداره داری تمجید می کند.

البته HBO Max اعلام کرده است که پس از مدتی دوباره این فیلم را به این سرویس باز می گرداند. در ادامه بیانیه این شرکت آمده که: این فیلم محصول سالهای دور است. متاسفانه برخی تعصبات قبیله ای و نژادی نیز در آن نمایش داده می شود. اینگونه رفتارها در آمریکای آن سال ها رایج بوده است. نشان دادن این فیلم بدون دادن توضیحات لازم بی مسئولیتی خواهد بود. بنابراین با اضافه کردن توضیحات لازم درباره محتوای تاریخی، بر باد رفته دوباره به سرویس HBO Max باز خواهد گشت. البته که دخل و تصرفی در آن نخواهیم داشت. چرا که در این صورت این واقیت تاریخی که روزگاری چنین رفتارهایی وجود داشته را نمی توان تغییر داد.

بر باد رفته پرفروش ترین فیلم تاریخ

بر باد رفته در سال ۱۹۳۹ ساخته شده است. کارگردانی فیلم به عهده ویکتور فلمینگ بوده است. فلم در کمپانی برادران وارنر تهیه شده است. کلارک گیبل و ویوین لی نقش های اصلی آن را بر عهده داشتند.

اگر تورم را در نظر بگیریم این فیلم پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان است. جوایز متعددی نیز کسب کرده است. چهار جایزه اسکارِ بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین نقش اول زن برای ویوین لی و بهترین نقش مکمل زن برای هتی مک ‌دنیل اشاره کرد.

جالب است بدانید هتی مک ‌دنیل اولین بازیگر زن سیاه پوستی است که موفق به دریافت جایزه اسکار شده است. اما در زمان دریافت جایزه، به دلیل جداسازی نژادی در مراسم اسکار، دور از سایر عوامل فیلم در عقب سالن نشسته بوده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان